Rivali podelili bodove na stadionu kraj Morave

Utakmica na stadionu kraj Morave u Trsteniku

Fudbaleri Trstenika PPT su u okviru 33. kola Srpske lige Istok, na svom stadionu kraj Morave igrali nerešeno 1:1, poluvreme bez golova sa SFK Moravom iz Vladičinog Hana. Susret je vodio glavni sudija Stefan Filipović iz Jagodine. Utakmica je bila zanimljiva i do kraja neizvesna, više šansi imali su domaći, ali su i gosti ostavili lep utisak.

Prvi u vođstvo došli su trsteničani u 52. minutu protivničkog golmana matirao je Nikola Stanković za 1:0. Gosti su krenuli agresivnije ali su sve do 79. minuta domaći uspeli da sačuvaju vođstvo. Međutim, plan im je pokvario Miloš Stanković svojim pogodkom i gosti su iz Trstenika odneli bod zasluženo.

Posle ovog odigranog prvenstvenog kola trsteničani se nalaze na solidnom 9. mestu sa 50 bodova, dok njihov rival SFK Morava će se i dalje boriti za opstanak na 18. mestu. Naredno 34. kolo Trstenik PPT gostuje u Prokuplju kod ekipe OFK Topličanina, a SFK Morava na svom stadionu dočekuje ekipu Kablova iz Zaječara.

Radan 0 : 1 Vlasina
Timočanin 2 : 1 Rembas
Mladost 2 : 0 Župa
Jedinstvo (P) 13 : 0 Moravac Orion
Kablovi 0 : 9 Car Konstantin
Trstenik PPT 1 : 1 SFK Morava
Pčinja 2 : 0 OFK Topličanin
Timok 1919 1 : 1 Budućnost (P)