Oproštaj Kablova od svojih navijača i srpskoligaškog društva

Na oproštaju od svojih navijača i od srpskoligaškog društva podmlađen i nejak sastav Kablova, čije boje kluba su ovoga proleća branili omladinci Timoka 1919, nije mogao ravnopravno da se suprostavi iskusnijoj ekipi SFS Borca, pa su zasluženo pretrpeli i 18. uzastopni poraz u nastavku sezone (1:4). Mogao je poraz biti i ubedljiviji da su paraćinski “staklarci” iskoristili sve prilike koje su tokom susreta stvorili i da trener Zoran Terzić nije izvršio pet izmena, dok je klupa za rezervne igrače “kablara”, osim pomoćnog trenera Miroslava Trujkića doktora Nemanje Mihajlovića, predstavnika kluba Dragana Dimitrijevića i komesara za bezbednost Jovice Stefanovića, bila prazna, bez rezervnih igrača.

“Staklarci” su poveli pogotkom Jovana Anđelkovića u 15. minutu, vođstvo je udvostručio centarfor Matija Pavlović u 26. minutu, a do poluvremena nije bilo više golova. U nastavku gosti golom Nikole Rajkovića povećali prednost na tri pogotka, a u 72. minutu David Ilić je povećao na 4:0. Počasni pogodak za Kablove postigao je Miloš Đurić dva minuta pre kraja susreta.

KABLOVI - SFS BORAC 1:4 (0:2)

ZAJEČAR: Stadion Kablova u naselju Kotlujevac. Sudija: Petar Vukadinović (Niš), pomoćnici Aleksandar Ranđelović (Niš) i Stefan Marković (Niš). Strelci: Miloš Đurić u 88. minutu za Kablove, Jovan Anđelković u 15, Matija Pavlović u 26, Nikola Rajković u 58. i David Ilić u 72. minutu za SFS Borac.

KABLOVI: Dubljević, P. Ilić, Ljupković, Lazarević, Zlatković, Dimitrijević, Stanisavljević, Bonović, Đorđević, Đurić, Veljković
SFS BORAC: Ostojić, Tadić, Gajić, Milenković, Mirkailo, Vukajlović, S. Simić (Milojković), Anđelković (Timić), Pavlović (Jevtić), Rajković (L. Jovanović), Ilić (N. Jovanović).

Župa 0 : 1 Vlasina
Rembas 3 : 0 Moravac Orion
Radan 2 : 1 Car Konstantin
Timočanin 6 : 0 SFK Morava
Mladost 0 : 0 OFK Topličanin
Jedinstvo (P) 1 : 0 Budućnost (P)