Pioniri Partizana pobedom nad večitim rivalom stigli do titule

Derbi pionira u poslednjem kolu odlučuje o novom šampionu. U slučaju pobede Zvezde ili Partizana, taj klub bi zauzeo prvo mesto, dok u slučaju nerešenog rezultata, prvak Prve lige pionira Beograda bi bio Čukarički.
Partizan je bolje otvorio susret i posle par opasnih napada uspeo da povede u 15. minutu. Ugrešić je sa dvadesetak metara uputio snažan šut, lopta je završila u rašljama gola Zvezde. Domaći nakon toga preuzimaju inicijativu i stvaraju prilike, ali je na golu gostiju veoma dobri Radulaški. Partizan uzvraća iz kontranapada, međutim i Zvezda ima pouzdanog Miladinovića. Doduše u 37. minutu ih je spasla i stativa nakon udarca  Jovanovića.
Gosti do drugog pogotka stižu u 38. minutu. Alilović je izveo udarac iz ugla, a na drugoj stativi je najsnalažljiviji Popović i sa par metara loptu ubacuje u gol. Tako Partizan odlazi na odmor sa velika dva gola prednosti.
Pokušali su domaći sa tri izmene na startu drugog dela da unesu više energije, kreću na sve ili ništa i već posle tri minuta Vukojević šutira glavom sa 5-6 metara, na njegovu nesreću lopta odlazi nekoliko centimetara iznad prečke. Na drugoj strani posle brze kontre Jovanović je sam ispred Miladinovića u 57. minutu, golman Zvezde izlazi kao pobednik.
Napadi Zvezde su stihijski i brzopleti, ne uspevaju da probiju granitnu odbranu crno-belih na čelu sa neprelaznim Makajiem. Najbliži golu su bili u 65. minutu kada Bakić, nakon izvedenog kornera, šutira sa svega nekoliko metara udaljenosti iznad gola. Minut kasnije ponovo idealna prilika za domaće, ali prvo Ramadani, a potom i Bakić sa svega 3-4 metra ne uspevaju da savladaju Radulaškog.
Kako se bližio kraj susreta, nervoza se uvlačila u domaće redove, tako da sem par čarki i žutih kartona ništa značajnije nije viđeno. Ovom pobedom ekipa Partizana je osvojila titulu pionirskog prvaka Beograda i već u sredu 12.06. ih očekuje borba za pionirskog prvaka Srbije. U polufinalu se sastaju sa pobednikom regionalne lige Vojvodine, a u slučaju pobede dan kasnije bi u finalu igrali sa pobednikom drugog polufinalnog para u kojem se sastaju šampioni Istočne i Zapadne Srbije.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 0:2 (0:2)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Okanović Jovan i Radisavljević Ilija. STRELCI: Ugrešić 15. i Popović 38.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Radojković,Ilić i Miladinović (C.Zvezda), Dragojević, Ahmetović i Popović (Partizan).
CRVENA ZVEZDA: Miladinović, Đ.Petrović (Vasilov), Radojković (Ilić), Mladenović (Ramadani), Kostić, Kraljević (Antonijević), Vukojević (Simović), A.Petrović, Đorđević (Bakić), Katanić, Žagar.
PARTIZAN: Radulaški, Ilić (Ćuk), Obrić, Dragojević, Makaji, Popović, Doslov (Ahmetović), Ugrešić (Petrović), Jovanović, Alilović, Totić (Nikolić).

Crvena zvezda 0 : 2 Partizan
Voždovac 3 : 4 Radnički (O)
Čukarički 5 : 0 Zemun
Radnički (NB) 1 : 0 OFK Beograd
Grafičar 3 : 2 Teleoptik
Rad 4 : 0 Ada