Remijem u Razbojni Sloga iz Lozne završila uspešno prvenstvo

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

U poslednjoj utakmici tekućeg prvenstva fudbaleri Donjeg Kopaonika i Sloge iz Lozne igrali su nerešeno 1:1.

Prvo poluvreme je igrano po kiši koja je onemogućavala bolju partiju i jednih i drugih. Od početka fudbaleri Donjeg Kopaonika su se opredelili za kontranapade, dok su igrači Sloge napadali najviše po levoj strani preko raspoloženog Marka Kovačevića. Jedan takav napad u 18. minutu Marko je pobegao po levoj strani, pogledao i odigrao povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora gde je Jovanovićev udarac odbranio dobri golman domaćih Nedić.

U 25. minutu slobodan udarac sa oko 25 metara od gola izveo je Jovanović, golman Nedić je bio savladan, ali se isprečila prečka i sprečila evrogol. I u jeku napada gostiju usledio je brz kontranapad domaćih, lopta na desnoj strani dolazi do Lazića, koji je stiče se utisak želeo da centrira, međutim lopta mu je prešla preko noge prevarila golmana Petrovića i završila u suprotnom uglu njegovog gola. Bilo je to pomalo iznenadjujuće vođstvo domaćina.

Na početku drugog poluvremenu je prestala kiša. Počelo je isto kao i prvo gosti su napadali, a domaćin se uspešno branio i pokušavao iz retkih kontranapada. Najbolje šanse za izjednačenje je imao Karadžić koji je u dva navrata izlazio sam ispred golmana Nedića. U oba slučaja uspešniji je bio dobri golman domaćih. I onda u 75. minutu momenat za televizijske špice. Na oko 22 metra od gola oboren je Jovanović. Isti igrač je namestio loptu, prebacio živi zid i ona je uletela u gol na mestu gde se spajaju stativa i prečka. Zasluženo izjednačenje gostiju za konačan rezultat.

Sve u svemu pravedan ishod u utakmici koja nije imala rezultatski značaj.

Mačkovac 4 : 0 Žabare
Ribnik 3 : 4 Mladost (T)
FUD 3 : 1 Mladost (DK)
Trudbenik 0 : 0 Vinogradar
Gradina 3 : 0 Čitluk
Kupci 4 : 1 Sloga (D)
Donji Kopaonik 1 : 1 Sloga (L)
Sloga (Ć) 4 : 4 Gornji Stepoš