Podela plena realan ishod

FK Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela - foto: V. Jankov

Predajom pehara i medalja, koje je kapitenu Jedinstva Šandoru Mihalecu uručio u ime MOFL sekretar Vladimir Nikolić, počeo je opštinski derbi u Bačkom Petrovom Selu. Po prijatnom vremenu, posle dužeg vremena, prisustvovali su i navijači, ali nisu se nagledali dobrog fudvala.

U prvom poluvremenu domaćin je imao prvu priliku u 9. minitu, ali Jovanović je, posle centaršuta Mihaleca sa desne strane, glavom šutirao kraj gola. Na drugoj strani ugrališta u 26. minutu Jekić prošao po desnoj strani i pravovremeno uposlio Gojkovića, koji je utrčao u kazneni prostor i šutirao, ali je Ereg istrčao i padom u noge spasio svoju mrežu.

Nastavak je bio zanimljiviji, jer su viđena četiri gola. U 55. minutu Nikodinović se dobro snašao pred golom domaćina i doveo „mladostaše“ u vođstvo, koje je trajalo samopar desetina sekundi. Jer, već u prvom napadu, nepun minut kasnije, Mihalec je u solo prodoru po desnoj straniušao u kazneni prostor i savladao nemoćnog Olujića. Još jedanput su gosti poveli u 67. minutu, kad se u gužvi pred domaćim golom najbolje snašao Strahinja Milin i prosledio loptu iz blizine u nebranjeni deo mreže. Novo izjednačenje stiglo je u 73. minutu. Dobru loptu u prazan prostor prihvatio je Mihalec, poveo par koraka i preciznim šutem postavio konačnih 2:2. Imajući sve u vidu, podela plena je realan ishod.

Jedinstvo - Mladost  2:2  (0:0)

Bačko Petrovo Selo: Igralište u SC „Jedinstvo“ kraj Tise. Gledamaca: 200. Sudija: Goran Tešanović (Srbobran). Strelci: Mihalec u 56. i 73, a Nikodinović u 55. i S. Milin u67. minutu za Mladost. Žuti karton: Jekić (Mladost).

Jedinsto: Ereg 7, Marković 6 (od 78 Gedelei -), Gavrić 6 (od 78 Avdulahi -), Tobdžić 6, Vučković 6, Laćak 7, Kolompar 6 (od 68. Nikodinović -), Rekacki 6,5, Jovanović 6 (od 55. Prodanov 6), Drašković 6 (od 68. Kiš -), Mihalec 7,5.

Mladost: Olujić 7, Jekić 6, Dražić 6, Tepić 6,5, Vojinović 6, Vujinović 6,5, Gojković 6 (od 46. S. Milin 6,5), Ilić 6, Vidović 6, Nikodinović 7, N. Milin 6.

Pobeda 1 : 3 Tomislavci
Sloboda 2 : 2 Mladost Radost
Jedinstvo 2 : 2 Mladost (R)