29.12.2007 srbijasport.net

Ribnica se plasirala na finalni turnir Kupa Srbije
Ribnica je nakon tri godine na finalnom turniru Kupa Srbije. Već posle maksimalne pobede u Pančevu moglo se naslutiti ko ide u polufinale. U Kraljevu su to domaći i potvrdili.
Meč je trener Ribnice, Dragan Đorđević počeo sa najjačom šestorkom u želji da osvoji prvi set koji bi garantovao prolaz dalje. To su “musketari” i učinili dozvolivši gostima da u njemu osvoje samo 11 poena.
Sredinom drugog seta, strateg domaćih menja čitavu postavu sem tehničara Bićanina jer zamenu nije imao i tako pruža šansu momcima koji u ovoj sezoni nisu dobijali priliku za dokazivanje. Starčevci su iskoristili nezagrejane Milovanovića, Borovnjaka, Popovića i druge i taj set rešili u svoju korist sa 25:19.
Upak, ispostavilo se da je to bilo sve od Borca. Krenula je kraljevačka mlađarija angažovanije, hrabrije i efektnije i bez većih problema rešila dva naredna seta u svoju korist (25:17 i 25:21).
Najbolji poenter na meču bio je korektor Ribnice Simeunović sa 13, a ispratili ga Borovnjak i Bojović sa po 9 poena.

Plasmanom na finalni turnir Kupa Ribnica je jedan cilj ostvarila. Sledi pauza do 18. januara nakon koje kraljavčani nastavljaju borbu za prvenstvene bodove, najpre u Beogradu protiv Crvene Zvezde, pa u Kraljevu protiv Vojvodine. Biće teško ali ako musketari nastave uzlaznom linijom kojom su krenuli plasman u plej of nacionalnog šampionata neće doći u pitanje.