Fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta krenuli sa proverema

Nenad Kudrić se vratio golom - foto: V. Jankov

Poput mnogih ovog leta, i fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta su, već posle par treninga, krenuli sa igranjem kontrolnih utakmica. U prvoj proveri, posle dužeg vremena pred svojim navijačima, pretrpeli su poraz 1:3 (1:0) od područnog ligaša Šajkaša iz Kovilja. Međutim, ovo je jedan od poraza koji ne zadaju brigu ljudima u klubu, jer će, veruju, vremenom stvari doći na svoje mesto.

U nedeljnoj proveri među starterima je bilo, čak, sedam novajlija, od koji trojica povratnika, Nenad Kudrić, Nemanja Janković i Ljubomor Živanović. I na trenerskoj klupi, takođe povratnik u klubu, je trener Oto Barta, koji je u prvom poluvremenu ukazao priliku sledećom igračima: Babin, Lukač, Prodanov, Narančić, Rajačić, Janković, Jelić, Živanović, Pelengić, N. Kudrić i Simonović. Ovaj sastav je golom Nenada Kudrića u 19. minutu ekipu odveo na odmor s prednošću od jednog gola.

U nastavku su dres Voše nosili: Bošnjak, D. Kudrić, Mihajlović, Obradović, Stefanov, Pecarski, Soldat, Tomić, Hajdu i Šeguljev. Rezultat sve kazuje. Nova postava Koviljčana je sa tri gola „torpedovala“ domaćina i na kraju zasluženo pobedila.

Naredni izazov Gradištanaca biće u četvrtak, 15. jula, u Lovćencu, gde će odmeriti snagu sa Njegošem. Potom predstoji gostovanje u Temerinu, gde će u subotu, 17. ovog meseca, igrati protiv Sloge. I naredna provera je u gostima, 24. julau Bačkom Jarku protiv Mladosti. Novo viđenje na igralištu u SC „Đorđe Tapavica Džoja“ zakazano je za poslednji julski i prvi avgustovski dan, kada će se održato tradicionalni Letnji turnir, a nastupiće, pored Vojvodine, Bačja 1923 iz Đurđeva, Mladost iz Turije i Preporod iz Novog Žednika.

Obilić 0 : 5 Krila Krajine
Mladost (BP) 1 : 1 Mladost (T)
Tekstilac 3 : 1 Njegoš
Mladost APA 1 : 1 Bačka (P)
Tavankut 2 : 1 Hercegovac
ČSK Pivara 1 : 4 Bajša
Radnički (S) 1 : 5 Vojvodina (T)
Srbobran 1 : 1 OFK Vrbas