Sanderlendu derbi, kiks Ipsviča i golijada u Boltonu

Danas je počela Liga 1 a već u prvom kolu imali smo jedan derbi.

Sanderlend i Vigan imaju visoke ambicije a već su se sastali na startu. Golom Edvardsa, gosti su poveli. MeGidi je donio izjednačenje Sanderlendu iz penala. U drugom poluvremenu viđen je jedan gol. Gol je postigao Stjuart za pobjedu Sanderlenda rezultatom 2-1.

Iako se od Ipsviča očekuje dosta, kiksirali su na startu i odigrali su samo 2-2 sa Morkambom. Golom Stoktona, gosti su poveli sa 1-0. U nastavku susreta, Frejžer donosi izjednačenje domaćima. Međutim, Stokton ponovo donosi vodstvo gostima ali je Boun pogodio za konačnih 2-2.

Portsmut je kao gost savladao Flitvuda sa 1-0 a strijelac je bio Braun. Golom Brejforda, Barton Džimi Flojd Haselbenka kao gost je savladao Šruzberi sa 1-0.

Sjajan meč odigrali su Bolton i MK Donsi. Gosti su poveli golom Eise da bi Šien i Bakajoko donijeli preokret Boltonu. Tvin je pogodio za 2-2 a Boateng je donio preokret gostima. Ipak, Baptist je u nadoknadi pogodio za 3-3 i donio bod Boltonu.