Poraz fudbalera Sloge iz Lozne od povratnika iz zone

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

Fudbaleri Sloge iz Lozne su u najmanju ruku bili ravnopravan protivnik povratnik ekipi Jastrebc iz Valikog Šiljegovca, povratniku iz Zone Zapad. Naime, domaćini su bili bolji za taj jedan više postignuti pogodak. Dok su se fudbaleri iz Lozne snašli na lošem terenu već u 15. minutu je bilo 2:0 za Jastrebac. Najpre je jedan dobar centaršut Jevgenijevića u gol pretvorio Rajković glavom, a zatim jedan centaršut takođe sa desne strane i na 7-8 metara sam kao duh se našao Aleksić kome nije bilo teško da pored statične odbrane gostiju postigne pogodak.

Tek od tog trenutka su se fudbaleri Sloge prenuli i počeli konkretnije da napadaju ka golu domaćina. U 28. minutu odličan dupli pas Jovanovića i Milojevića koju mlađani napadač Sloge završava udarcem preko gola. I onda u 31. minutu odličan prodor Milojevića lopta se odbija do Miloša Kovačevića koji je dobrim udarcem smešta u nebranjeni deo mreže domaćina. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Jastrebca.

Drtugo poluvreme domaćin je prepustio sredinu terena gostima iz Lozne i opredelio se za kontranapade. Napadali su Lozanci ali bez pravog rezultata. U 54. minutu jedan dobar šut Milojevića završava pored gola već savladanog Pešića. U 62. minutu sudija Stojanović propušta da dosudi penal za goste. Naime Jovanović je jednu nabačenu loptu primio na grudi i u tom momentu na njega sa leđa startuje jedan od odbrambenih igrača domaćih i obara ga. Sudija Stojanović je samo mahnuo rukom i pokazao da se nastavi igra. I onda kako to obično biva u jeku najžešćih napada Lozanaca sledi šok. U 75. minutu kontranapad Jastrebca lopta dolazi do Nikole Miljkovića koji neznajući šta će sa njom upućuje je prema golu. Na putu prema golu lopta dobija čudnu putanju i na iznenadjenje svih završava u golu.

Primljeni gol nije pokolebao fudbalere iz Lozne koji su nastavili sa napadima. U 76. minutu jedan ne tako dobar centaršut sa desne strane, najbolji u skoku je bio rezervista Nenad Nedeljković koji glavom gađa pod prečku međutim golman Pešić vrhovima prstiju je izbacuje u korner. Svojim zalaganjem od ulaska u igru N.Nedeljković je pokazao da zaslužuje veću minutažu. U 85. minutu solo akciju Nikola Petrović završava odličnim udarcem u bliži ugao sa nekih 17 metara i Pešić je bio nemoćan za konačnih 3:2.

Mrlju na ovu izuzetno korektnu utakmicu je bacio igrač domaćina sa brojem 3, Migić koji je pogrdnim rečima i psovkama vređao fudbalere Sloge najpre Srđana Nedeljkovića, a zatim i sve ostale igrače kako na terenu tako i na klupi, što sudije ove utakmice nisu želele da čuju.

Po svemu viđenom zaslužena pobeda Jastrebca, a rukovodstvu i fudbalerima Sloge ostaje da analiziraju loš start prvenstva i krenu u bolji nastavak. Priliku imaju već u sredu kad na stadion u Lozni dolazi imenjak iz Dašnice.

FUD 1 : 0 Vinogradar
Jastrebac (VŠ) 3 : 2 Sloga (L)
Sloga (D) 2 : 3 Bošnjane
13. April 3 : 1 Gornji Stepoš
Sebečevac 0 : 3 Kupci
Sloga (Ć) 3 : 1 Mačkovac
Temnić 1924 4 : 1 Trudbenik
Čitluk 4 : 3 Parunovac