Prvi bod Ušća u novoj sezoni

Na stadionu IMT-a odigran je derbi začelja između dve poslednjeplasirane ekipe. Domaći su došli u vođstvo posle samo 5. minuta igre. Lepo je Markov odigrao pas do Puletića, a ovaj sa 6 metara loptu poslao u mrežu kraj nemoćnog Kašića.

Pokušavali su potom Obrenovčani kroz pas igru da dođu do gola domaćih, ali su imali veliki broj grešaka u predaji. U šansu su ipak ušli u 24. minutu, Ristovski je šutirao snažno od prilike sa penala, golman domaćih je pokazao da ima sjajan refleks i odbranio.

I to bi bilo sve u prvom poluvremenu. Gledali smo slab kvalitet fudbala, ekvivalentan stanju ekipa na tabeli.

Nastavak nije doneo ništa bolju igru. Igra se uglavnom odvija na sredini terena, a onda prva šansa i gol. Igrao se 57. minut kada je Đorđević na prvoj stativi pronašao usamljenog Petrova koji vrhom kopačke loptu šalje u ćoše za 2:0.

Gosti su pripretili u 75. minutu. Markoski je izveo slobodnjak sa 20 metara naciljavši rašlje, Bekić se izvio kroz vazduh i loptu prosledio u korner. Potom i Pantazis propušta lepu priliku u 81. minutu, šutiravši kraj stative, sa peterca. Gosti ipak stižu do pogotka u 83. minutu, Markoski je bio asistent, a Aleksić strelac. Radnički do boda dolazi u dubokoj nadoknadi, Aleksić je solo prodorom promešao odbranu domaćih i rezantnim šutem u ugao zatvorio meč.

Neshvatljiv pad igre domaćih u poslednjih desetak minuta susreta ih je koštao dva boda. U sledećem kolu Novobeograđani su gosti Zvezdare, dok je Radnički domaćin Studentskom gradu.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - RADNIČKI (OB) 2:2 (1:0)

STADION: FK IMT.  GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Delević Vukašin. POM.SUDIJE: Galić Branko i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Puletić 6. i Petrov 57.min (Ušće NBG), Aleksić 83. i 90+3.min (Radnički Ob). ŽUTI KARTONI: Aćimović i Puletić (Ušće NBG), Markoski i Pantazis (Radnički Ob).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Bekić, Gačić (Milisavljević), Đorđević, Kapur (Goranović), Petrović, Janićijević, Aćimović, Puletić, Petrov, Markov (Rašković), Rosić.

RADNIČKI (OB): Kašić, Đorđević, Radojević, Ristić (Arsović), Lazić (Kilibarda), Ćorić (Pantazis), Markoski, Ristovski (Šućur), Aleksić, Milunović, Filipović (Antić).

BASK 5 : 1 Zvezdara
Ušće Novi Beograd 2 : 2 Radnički (O)
Studentski grad 0 : 1 Brodarac
Leštane 1 : 2 BSK Borča
Jedinstvo 3 : 1 Zemun
Radnički (NB) 2 : 3 Borac