Miroljubivi derbi na Bežaniji

Derbi kola se igra kraj stare bežanijske crkve, Bežanija dočekuje Zmaj iz Zemuna sa željom da ubeleži nov trijumf i nastavi pohod ka Prvoj beogradskoj ligi. Domaći stvaraju i propuštaju prvu priliku već u 7. minutu, Inajetović je izašao sam ispred golmana Zmaja i lobovao ga, ali je lopta odskakutala pored stative. U 15. minutu divan prodor po krilu i šut Rađenovića nije krunisan pogotkom, završio je na stativi.
Kazna je stigla odmah u brzom kontranapadu, a realizator je bio Tanasković. Posle primljenog gola domaći kreću aktivnije ka golu Zemunaca, ali šansu za pogodak ponovo stvaraju gosti. U 38. minutu Lazić je dijagonalom na drugoj stativi pronašao Marjanovića koji šutira glavom, zamalo neprecizno. Lavovi do izjednačenja ipak stižu u 43.  minutu, Otašević je protutnjao po boku i pogodio u trepavicu Stevanovića na 5 metara za 1:1.
Bežanija je bolje otvorila drugo poluvreme, Inajetović je u 47. minutu uputio oštar šut sa ivice kaznenog prostora, međutim nije bio precizan. Na drugoj strani u brzom kontranapadu Lazića u svom kaznenom prostoru obara Rađenović i to je jedanaesterac za goste u 53. minutu. Lopti je ležerno prišao Tanasković i slabo uputio udarac, golman domaćih Lukić je bio uspešan. Poslednju priliku na meču za domaće nije iskoristio Stevanović 5 minuta pre kraja, Pantić je sjajno odbranio njegov šut sa 10 metara.
Sva nastojanja domaćih da dođu do pobedonosnog gola nisu urodila plodom, pa je utakmica završena najpravednijim rezultatom. Bežanija naredne nedelje gostuje novoformiranom klubu Miljakovcu, dok se u Zemunu igra komšijski derbi između Zmaja i Busija.

BEŽANIJA - ZMAJ NOVI GRAD 1:1 (1:1)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Petrović Đorđe. POM.SUDIJE: Lečić Vuk i Arsić Boško. STRELCI: Stevanović 43.min (Bežanija), Tanasković 15.min (Zmaj NG). ŽUTI KARTONI: Vuković, Lazić, Vidović i Inajetović (Bežanija), Tanasković i Lazić (Zmaj NG).
BEŽANIJA: Lukić, Lazić (Đorđević), Stevanović, Vidović, Inajetović (Stević), Jeremić, Zafirov (Dodovski), Rađenović (Erović), Anđelković, Otašević, Vuković.
ZMAJ NOVI GRAD: Simić (Pantić), Muminović (Rajković), Eremija, Poljašević, Matović, Tričković, Martinović, Marjanović, Tanasković (Matović), Lazić, Momić.

Busije 0 : 2 Novi Beograd
Velika Moštanica 2 : 0 Borac
Dedinje 4 : 1 Sinđelić 2012
BUSK 0 : 2 Železnik 1930
13. maj 1 : 2 Rekreativo 011
Šumadinac 2 : 0 Miljakovac