Prva pobeda Tamnave u istoriji

Fudbaleri Tamnave iz Sovljaka u okviru trećeg kola Opštinske lige Ub grupa istok, savladali su na gostujućem terenu ekipu Kalenića rezultatom 3:2. S obzirom da su u prošloj sezoni, na 24 utakmice, osvojili samo dva boda, i ovu sezonu počeli sa dva poraza, konačno su uspeli da upišu prvu pobedu u svojoj istoriji jer je ovaj klub osnovan 2020. godine.

Iako je Kalenić danas bio favorit, to nije pokazao na terenu. Igrao se 27. minut kada je Vladimir Marković izveo sjajan slobodan udarac sa nekih 40-ak metara i uspeo da savlada golmana domaćih Đalovića. U 43. minutu bilo je 2:0 za goste. Zlatko Matić je prošao po desnoj strani, centrirao, a golman Đalović loptu odbio do Dragana Markovića kome nije bilo teško da je smesti u mrežu.

Početkom drugog poluvremena nakon jedne konfuzije u odbrani Tamnave, Kalinci uspevaju da iznude penal ali ne i da ga iskoriste, jer je golman gostiju sjajno zaustavio udarac sa bele tačke. Ipak u 78. minutu Kalenić uspeva da smanji rezultat ali već pet minuta kasnije bilo je 3:1 za Tamnavu. Zlatko Matić je primio jednu loptu na ivici šesnaesterca, fintom izbacio odbrambene igrače Kalenića i lako savladao Đalovića. Tada se činilo da je pitanje pobednika rešeno, ali u nadoknadi vremena sledi pravo uzbuđenje. Najpre u 93. minutu Kalenić uspeva da smanji na 3:2, da bi u 95. propustio šansu da dođe do boda jer je napadač domaćih propustio sjajnu priliku da sa 4-5 metara, neometan, pogodi mrežu gostiju.

Tako je ekipa Tamnave iz Sovljaka uspela da u svom 27 meču u istoriji upiše prvu pobedu.

Kolubara (LP) 3 : 0 Murgaš 2012
Rudar 1945 3 : 0 Sloga (V)
Kalenić 2 : 3 Tamnava
Brgule 1 : 2 OFK Stublenica