26.09.2021 Ana Jovanović

Pregled odigranih mečeva 2. kola ARKUS lige

Detalj sa meča Vojvodina - Metaloplastika (foto: ARKUS liga)

Sedam od osam utakmica drugog kola ARKUS lige za muškarce odigrano je večeras. Derbi kola u A grupi doneo je nova dva boda Vojvodini, koja je u Novom Sadu bila bolja od Metaloplastike – 32:26 (16:12). Na krilima raspoloženog Alekse Kljajića, koji je uz dvocifreni učinak proglašen za igrača utakmice (deset golova), domaći tim je držao rezultat pod kontrolom, ne dozvoljavajući rivalu da se približi. U sastavu šabačkog kluba sa pet pogodaka izdvojio se Vuk Milenković.

Rukometaši Dinama bili su uspešni u "Šumicama" na gostovanju Crvenoj zvezdi Grundfos – 27:33 (12:17). Beogradski crveno-beli su tokom prvih 15 minuta držali rezultatski priključak, ali su se ,,vukovi“ u nastavku ,,odlepili“ i sebično čuvali prednost sve do poslednjeg sudijskog zvižduka. Najefikasniji na meču, ujedno nagrađen MVP priznanjem, bio je igrač Dinama Marko Perović (deset pogodaka), dok se sa šest golova u dresu Zvezde istakao Luka Kikanović.

U Kaću su bodove podelili Jugović i Novi Pazar, koji su odigrali nerešeno – 24:24 (12:10). Oba tima su tako došla do prvog boda u novoj sezoni, a za igrača utakmice izabran je Savo Slavuljica, rukometaš Novog Pazara (osam pogodaka). Identičan učinak imao je Nemanja Momčilović u dresu Jugovića. Uz zapaženu rolu Ilije Sladića (12 golova),

Obilić je na Banjici nadigrao Radnički rezultatom 24:20, posle nerešenog rezultata na poluvremenu – 14:14. Sladić je za odličnu partiju dobio epitet MVP, a u dresu kragujevačkog tima sa po pet pogodaka izdvojili su se Veljko Davidović i Miloš Barudžić.

U sklopu B grupe Partizan je na Banjici deklasirao mladu ekipu Železničara 1949 i slavio sa čak 32 gola razlike – 45:13 (21:7). Beogradski crno-beli nisu imali milosti, a za svoj učinak među stativama nagrađen je golman domaćeg sastava Andrej Čolović, koji je proglašen za igrača utakmice. Najefikasniji u dresu Partizana bio je Uroš Kojadinović, sedmostruki strelac, a kod Nišlija se sa pet pogodaka istakao Vladimir Ristić.

Iz Zrenjanina se sa dva boda vraćaju rukometaši Dubočice 54, koji su bili bolji od Proletera - 23:29 (10:12). Golman gostujućeg tima Miroslav Kocić je za svoje odbrane nagrađen MVP priznanjem, dok je najuspešniji po broju datih golova bio Lazar Anđelković (devet puta precizan). Kod domaćina su se sa po četiri pogotka izdvojili Miloš Pavlović i Miroslav Jovanovski.

Uspešni su na gostovanju bili i igrači Rudara, koji su u Subotici nadigrali Spartak – 23:35 (11:15). Nagrada namenjena igraču utakmice otišla je u ruke Boška Stanisavljevića, koji je šest puta zatresao mrežu domaćina, a sa deset pogodaka, kod Kostolčana, je meč završio Nenad Nedeljković. Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Aleksa Skuban, šestostruki strelac.

Meč drugog kola ARKUS lige Mokra Gora – Šamot 65 odložen je za šesti oktobar, sa početkom u 17 časova.

Mokra Gora 34 : 32 Rudar
Dubočica 54 28 : 27 Šamot 65
Železničar 1949 25 : 30 Spartak
Partizan 36 : 24 Proleter