Miroljubivi remi na "krovu"

Gost na "krovu" je fenjeraš iz Lučana, koji poslednje mesto ne zaslužuje po prikazanim igrama, ali ih rezultati ne prate adekvatno. S druge strane ˝zmajevi˝ su dobar start uprskali sa dva vezana poraza, pa se trenutno nalaze na 9. mestu. Dakle, obe ekipe danas traže izlaz iz rezultatske krize, domaći sa novim trenerom na klupi.

Više od igre u uvodnim minutima imaju domaći, lopta je velikim delom u njihovom posedu. Opipavanje pulsa gostujućoj odbrani je baš potrajalo, a za to vreme Danoski koristi svoju brzinu i umešnost i iz prvog ozbiljnijeg kontranapada dovodi Lučance u vođstvo u 16. minutu. Isti igrač je mogao šokirane domaće igrače kazniti i u 20. minutu, njegov volej sa oko 12 metara Preković je vrhovima prstiju skrenuo u korner. Danoski postiže drugi pogodak za goste u 23. minutu, ali je posle konsultacija sa VAR sobom isti poništen.

Voždovac ne prestaje sa atacima, ali gosti su mnogo opasniji. Ponovo su ugrozili gol Prekovića iz brze tranzicije u 31. minutu. Jovanović je protutnjao po krilu i na penaltiku pronašao Markovića koji šutira iz prve, lopta je prohujala desetak centimetara iznad prečke. Domaći su prvi put ozbiljnije pripretili u 37. minutu, nakon solo prodora Vujnović je sa 12 metara pogodio spoljni deo mreže. U 41. minutu ponovo akcija ubitačnog tandema gostiju Jovanović - Marković, Lasickas se našao na pravom mestu i spasao svoju mrežu posle šuta Markovića. U smiraj poluvremena Lasickas je šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman gostiju Kostić je loptu odbio kratko na glavu Milovića, koji je iznenađen ukazanom šansom loše odreagovao i sa svega 5 metara prebacio čitav gol.

Od samog starta drugog poluvremena ˝Zmajevi˝ vrše pritisak na gol gostiju ne bi li neutralisali minus, a nabliži tome su bili u 50. minutu posle šuta Purtića sa 14-15 metara. Gostujući golman Kostić je sjajno intervenisao i otklonio opasnost. Gosti nastavljaju sa ubitačnim kontranapadima, Jovanović se našao na 10 metara od gola u 53. minutu, uputio udarac, loptu je sa gol linije Hajdin izbacio van terena. Igra se brzo, akcije se smenjuju na obe strane, a u 54. minutu Vujnović sa 14 metara iskosa šalje loptu tik kraj leve stative gola Mladosti.

Igra se mnogo dinamičniji fudbal u odnosu na prvih 45 minuta, tempo diktiraju domaći, a u 62. minutu stižu i do izjednačenja. Lucidni Pantović je prevario svog čuvara i na dva metra od gola pronašao usamljenog Mašovića kome nije bilo teško da sa tog rastojanja loptu pošalje u praznu mrežu. Ne jenjava pritisak Voždovca, oni su tim koji diktira tempo dok se gosti iz Lučana grčevito brane, sa željom da kući odnesu makar bod. U nameri da totalno preokrene rezultat prednjači mlađani Pantović, svojim driblinzima dovodi gostujuću odbranu do ludila. U 71. minutu i sam pokušava da postigne pogodak posle solo prodora, ali lopta koju je uputio sa oko 18 metara ne pronalazi put u mrežu.

U jeku napada Voždovca, gostujuće krilo Jovanović je pokazao koliko je brz. Igrao se 75. minut, ponovo beži domaćoj odbrani i kada su svi već videli loptu u golu nakon njegovog šuta sa desetak metara, ona je odskakutala kraj same stative. Poslednjih 10-15 minuta gosti su potpuno inferiorni, retko izlaze sa svoje polovine terena, ali domaći do kraja susreta ne uspevaju da materijalizuju svoju nadmoć te se moraju zadovoljiti bodom. Voždovac je u narednom kolu gost Spartaku u Subotici, dok Mladost dočekuje Novi Pazar.

VOŽDOVAC - MLADOST 1:1 (0:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Stojanović Andrija. POM.SUDIJE: Radoičić Nenad i Krstić Ivan. STRELCI: Mašović 62.min (Voždovac), Danoski 16.min (Mladost). ŽUTI KARTONI: Purtić (Voždovac), Tumbasević, Cvetković i Baha (Mladost).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, Milosavljević, Lasickas, Mijailović (A.Stanisavljević), Pantović (Perošević), Vujnović (Keita), Purtić, Mašović (Stojčev), Ivezić, Hajdin.
MLADOST: Kostić, Marković (Perović), Milošević, Jovanović (Katanić), Tumbasević (Kijevčanin), Mićević, Baha, Radivojević (Obradović), Cvetković, Leković, Danoski (Milošević).

TSC 1 : 0 Vojvodina
Čukarički 1 : 1 Radnik
Proleter 1 : 0 Napredak
Partizan 5 : 0 Spartak ŽK
Voždovac 1 : 1 Mladost
Novi Pazar 0 : 4 Crvena zvezda