Juniorsko SP u Češkoj, juniorke četvrte u slalomu

Juniorke Srbije na planetarnom skupu u Češkim Budjeovicama osvojile su četvrto mesto u kategoriji R4 u slalomu.Juniori su bili 11. a veterani u osvojili petu poziciju.To je epilog trećeg dana SP za juniore i veterane u Češkoj. Juniorke Srbije posle spintra kada su osvojile četvrto mesto, zauzele su istu poziciju i u slalomu. U konkurenciji šest ekipa, studenkinje prve godine fakulteta beogradskog DIF-a, prvi krug trke završile su sa vremenom 3 minuta, 27 sekudni,93 stotinke, da bi drugu trku završile u cilju sa bržim vremenom 2:49,84. Ruskinje su uspele u ovoj trci prekinuti dominaciju domaćina pa su se okitile zlatom. Čehinje su bile srebrne, a Brazil bronzani. -Najprijatnije sam iznenađen ovim rezultatom.Imali smo dve vožnje i bolja se računala za plasman. Mislio sam da će se oseti to što nemamo stalno nameštenu stazu za rafting i divlje vode za slalom i to što nemamo dovoljno dana provedenih na takvim rekama. Nedostaje nam iskustvo u čitanju vode. Devojke su napravile podvig. Dobile su Italijanke i Slovenke u slalomu, kao i pre dva dana u spustu što je rezultat za poštovanje- objašnjava dr Darko Mitrović, šef Katedre Veslačkih sportova Fakulteta Sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu i dodaje-Ostaje nada da u spustu možemo nešto više da uradimo. Trka bi trebala da traje između 30 i 40 minuta pa se nadamo da će izdržljivost i ostale fizičke sposobnosti devojaka doći do izražaja. Juniori Srbije, bili su poslednjeplasirani u slalomu.Momci iz Nautičkog kluba Liman iz Zemuna prvu trku nisu završili zbog prevrtanja da bi u drugoj postigli vreme od 2 minuta 49 sekundi 3 stotinke što im je donelo poslednje 11 mesto. Zlato je pripalo juniorima Češke, srebro Italijanima, a bronzu su osvojili reprezentativci Nemačke. U master kategoriji, veterani Srbije bili su petoplasirani u konačnom ishodu posle dva kruga. U konkurenciji šest posada naši su u prvoj trci stigla na cilj sa vremenom 2:03.73 minuta. U drugoj krugu bili su još bolji (1:28.12). Titula svetskog šampiona pripala je veteranima Češke, srebro Rusima a bronza Letoncima. U generalnom plasmanu zbrajajući učinak u sve tri disicpline (spust, sprint, H2H) juniori Srbije su trenutno pretposlednji deseti.Kod dama Srbija je zauzima četvrto mesto iza reprezentacija Češke, Rusije i Brazila, a ispred vršnjakinja iz Italije i Slovenije. U konkurenciji veterana, naš rafting tim plasiran je na petoj poziciji iza Češke, Rusije, Letonije i Italije, a isped Albanije. Poslednja disciplina koja je na programu, u pitanju je spust, vesla se danas. -Bilo bi sjajno da devojke ostanu 4. u generalnom plasmanu. Imamo čak šanse da pobedimo Brazilke i sveukupno budemo 3. pod uslvom da u spustu budemo dobro plasirani a Brazilke podbace-nada se Mitrović trener naših juniorki