Završeno SP u raftingu u Češkoj, juniorke pete juniori deveti

Juniori Srbije bili su šestoplasirani u spustu, dok su juniorke i veterani osvojili peta mesta.To je u najkraćem epilog poslednjeg takmičarskog dana juniorskog prvenstva Sveta u raftingu koje se završeno u Češkoj. U generalnom plasmanu juniori su nam završili na 9. mestu, dok su juniorke i veterani završili na petoj poziciji posle petodnevnog planetarnog druženja raftera u Češkim Budeojvicama. Poslednjeg takmičarskog dana na programu je bila disciplina spust, poslednja disciplina takmičarskog programa. Krenulo se nizvodno od Viši Broda na Vlatavi a završilo se u Rozbergu. Na stazi dugoj 10 kilometara domaćini, Česi, potvrdili su svoju dominaciju jer su im od četiri posade tri osvojile titule svetskog prvaka (juniori,veteranke i veterani). Juniorski kvartet Srbije zadatu deonicu preveslao je u vremenu od 52 minuta 38 sekundi i 52 stotinke ostavivši iza sebe mnogo renomiranije posade poput Nemačke, Turske i Japana. Zaostatak naših predstavnika u ovoj trci za svetskim šampionom posadom Češke iznosio je 2,5 minuta, a za bronzanim Italijanima nepun minut.Zahvaljujući dobrom plasmanu u poslednjnoj disciplini, u generalnom plasmanu juniori su nam završili takmičenje na 9. mestu u konkurenciji 11 ekipa, popravivši plasman za jednu poziciju. Juniorke su i pored odličnog utiska koje su ostavile tokom čitavog prvenstva, na kraju su pokvarile plasman u ukupnom zbrajanju bodova. U spustu su završile poslednjeplasirane, šeste, sa vremenom 59 minuta 32 sekunde 26 stotinki i tako u generalnom plasmanu umesto četvrte završile na petom mestu ispred Slovenki. Veterani su u spustu stigli kao poslednjeplasirani, peti, preveslavši deonicu u vremenu od 56 minuta 38 sekundi 13 stotinki. U generalnom plasmanu zauzeli su peto mesto ostavivši iza sebe Albaniju. Juniorski svetski šampionat je za nama. Okrećemo se novog događaju raftera koji će se ovoga puta okupiti najbolje ljubitelje ovog sporta na seniorskom šampionatu Evrope koje se odžava u češkom Lipnu i koje počinje sutra. Srbija će u muškoj konkurenciji imati dve svoje posade. Rezultati Generalni plasman Juniori: 1.Češka 1000 bodova, 2.Rusija 789, 3.Italija 779, ...9.SRBIJA 594; Juniorke: 1.Rusija 937 bodova, 2.Češka 916, 3.Brazil 817,...5.SRBIJA 684; Veterani: 1.Češka 1000 bodova, 2.Rusija 880, 3. Letonija 790,...5.SRBIJA 684; R4, spust, Juniori: 1.Češka 50:05,44, 2.Rusija 51:30,06, 3.Italija 51:32,85,...6.SRBIJA 52:38,52; Juniorke: 1.Rusija 54:20,47, 2.Češka 54:38,86, 3.Brazil 55:14,89,...6.SRBIJA 59:32,26; Veterani: 1.Češka 51:56,00, 2.Rusija 55:10,91, 3. Letonija 55:36,04, ..5.SRBIJA 56:38,13;