Trijumfalan start Aranđelovčana u novom prvenstvu

Arhivski snimak - foto: H.D.Vujanović

KMF Aranđelovac je u novo prvenstvo ušao sa pojačanom upravom, igračkim kadrom i starim-novim trenerom Goranom Manojlovićem. Cilj je da se ove sezone klub stabilizuje, organizaciono i igrački, da bi u narednom periodu bio konkurentan u borbi za viši rang.
Večeras im je u goste stigao stari rival iz Valjeva, Bezbednost 192. Nesnalažljivost u organizaciji napada domaćih, usled izostanka nekoliko bitnih igrača, gosti iz Valjeva veoma znalački koriste i golovima Vukosavljevića u 4. i Rafailovića u 7. minutu stižu do dva gola prednosti. Nakon tajm-auta iskusnog stratega Manojlovića, ekipa Aranđelovca menja koncept igre i stvara, ali i propušta tri veoma dobre prilike, od toga je goste u dva navrata spasla i stativa.
Domaći najzad probijaju odbranu Valjevaca u 17. minutu i stižu do prvog gola na susretu. Nakon lepe akcije čitavog navalnog reda, strelac je sa desetak metara udaljenosti bio Pajević. Rezultatom 1:2 se otišlo na odmor.
Drugo poluvreme je nastavljeno agresivnom igrom domaćih, a Stevanović je u 24. minutu uspeo da poravna rezultat. Domaći nošeni bodrenjem sa tribina žele da potpuno preokrenu rezultat, srljaju u napade, a to je proizvelo da gosti iz kontre ponovo povedu, strelac je Vukosavljević u 28. minutu.
Poslednjih 10 minuta susreta protiče u rezultatskoj klackalici. Prvo je Krstović u 30. minutu izjednačio, potom Bezbednost preko Milutinovića dva minuta kasnije opet dolazi u vođstvo, da bi Dobričić svojim prvencem u 35. minutu poravnao na 4:4. Nije prošlo ni desetinu sekundi, novi udarac domaćima zadaje Tojčić i postiže peti pogodak.
Srčanost Aranđelovčana je na delu u poslednjih pet minuta, kada golovima Dobričića u 36. i 37. minutu prvi put na meču dolaze do rezultatske prednosti. Lepotom se izdvaja vodeći gol, kada golman Mastilović preko čitavog terena upošljava usamljenog Dobričića za njegov het-trik. Gosti potom igraju bez golmana sa pet igrača u polju pokušavajući da izjednače, međutim to im ne uspeva usled odlične odbrane Aranđelovčana. Utakmicu je zatvorio Nikolić u zadnjem minutu, postigavši pogodak na prazan gol sa dve trećine terena i postavio konačnih 7:5.
Tako je Aranđelovac startovao trojkom, bili su slobodni u prvom kolu, dok su gosti posle remija na Ubu u uvodnoj rundi, ovde morali da pruže ruku uspešnijem rivalu. Narednog vikenda ekipa iz grada pod Bukuljom ide na noge ekipi Zenon u Lajkovac, dok je Bezbednost slobodna.

ARANĐELOVAC - BEZBEDNOST 192 7:5 (1:2)

SALA: SC Šumadija. GLEDALACA: 50. SUDIJE: Jakšić Aleksandar i Radulović Đorđe. STRELCI: Pajević 17, Stevanović 24, Krstović 30, Dobričić 35,36. i 37, Nikolić 40.min (Aranđelovac), Vukosavljević 4. i 28, Rafailović 7, Milutinović 32. i Tojčić 35.min (Bezbednost 192). ŽUTI KARTON: Arsenović (Bezbednost 192).
ARANĐELOVAC: Mastilović, Krstović, Stevanović, Dobričić, Pajević - rezerve: Nikolić, Blagojević.
BEZBEDNOST 192: Arsenović, Marković, Milutinović, Tojčić, Vukosavljević - rezerve: Rafailović, Radosavljević, Obradović.

Flash 1 : 9 Braća Nedić
Karanovac 2 : 6 Euro-lider
Kareli 4 : 3 Zenon
Aranđelovac 7 : 5 Bezbednost 192