Brodarac nadigrao zonaša iz Batajnice za četvrtfinale Kupa FSB

Obe ekipe su u današnju Kup utakmicu ušla sa znatno podmlađenim sastavima, čuvajući svoje najbolje igrače za prvenstvo. Kuriozitet je da je Veljko Ilić na svoj 16. rođendan debitovao za Brodarac u seniorskoj konkureciji sa brojem 10 na leđima.

Domaći su rano poveli, igrao se 8. minut kada je Vukosavljević smestio loptu u gol sa desetak metara razdaljine. Potom je Veljko Ilić svoj debi za prvi tim začinio pogotkom u 14. minutu i duplirao vođstvo Brodarca. Razlika u klasi je evidentna na samom startu, uprkos šarenim sastavima.

U 26. minutu Daničić je uputio projektil sa blizu 30 metara koji je završio na gornjoj gredi gola BSK-a. To je ujedno bila poslednja zanimljivost zabeležena u prvom delu, jer je potom utakmica ušla u mirniji tok.

U 6. minutu nastavka Milanović je oprobao šut sa preko 20 metara, golman gostiju je uspešno vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. Mali Veljko Ilić je pokazao da je veliki talenat, a u 60. minutu na asistenciju Jakovljevića, upisao se po drugi put u strelce, za nedostižnih 3:0. Tri minuta kasnije domaći stižu i do četvrtog pogotka, strelac je ovaj put bio Vukosavljević.

Gosti su tek u 68. minutu napravili prvu šansu za gol, špic Jovanović je udarcem glave sa 8 metara uzdrmao prečku, a tri minuta kasnije isto to je ponovio Nikolić sa istovetnim završetkom. U tim momentima golman domaćih je imao puno sreće. Do počasnog pogotka Batajničani ipak stižu u 87. minutu. Šešelj je šutirao sa 12 metara, Šefik kratko odbio loptu, ali samo do Pavlovića koji je lagano smestio u mrežu za konačnih 4:1.

Rezultat je na kraju odslikao pravo stanje dešavanja na terenu, Brodarac se sasvim zasluženo plasirao u sledeće kolo Kupa FS Beograda.

BRODARAC - BSK 1925 4:1 (2:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Božović Goran i Kapor Uroš. STRELCI: Vukosavljević 8. i 63. i V.Ilić 14. i 60.min (Brodarac), Pavlović 87.min (BSK).

BRODARAC: Šefik, Jakovljević, Đurić (Ljubičić), Ristić, L.Ilić (Vukas), Milanović (Marković), Daničić (Čupić), Vukosavljević, V.Ilić, Stojanović, Mijailović (Jovančić).

BSK 1925: Jocev, Delić, Milošević (Despinić), Damnjanović (Krneta), Simonović, Nikolić, Kapuran (Šešelj), Oparušić (Kalambura), Jovanović, Pavlović, Dodić (Šušović).