Sremska liga: Železničar - Sloga (V) 1:2

Poraz Železničara u "istorijskoj utakmici"

Meč između Železničara i Sloge iz Vognja biće „posebno upisan“ u analima inđijskog sremskoligaša, kao prva zvanična utakmica koju je Železničar odigrao na „svom terenu“, s veštačkom podlogom u popularnim u „Lejama“. Na žalost po domaćina, utakmica će ostati zapamćena i kao „još jedan kiks“ kandidata za plasman u viši rang, odn. Vojvođansku ligu – Jug.

Prvo poluvreme je imalo dva „karakteristična detalja“. U 42. minutu, Bosnić sjajno proigrava Plećaša, koji iz neposredne blizine ne uspreva da savlada Ercega. Nije uspeo ni Vučković minut-dva kasnije, posle centaršuta Plećaša.

U nastavku utakmice, 48. minut prvu ozbiljniju (polu)priliku imali su gosti, odn. Simjanovski: sve je ostalo na lepom šutu. Iskusni Bosnić dva minuta kasnije pokušava da iznenadi iz slobodnog udarca Ercega. Vučković u 55. minutu bio je u prilici za nešto više, ali i ovog puta nije došlo do promene rezultata. Promena rezultata u 67. minuti: sjajan centaršut Bosnića , u „gol pretvara“ Dimitrijević. Tokom utakmice bilo je jasno da su gosti najopasniji u brzim kontrama. Upravo je jednu od takvih „materijalizovao“ Putica u 75. minutu. S razlogom, domaćin se najviše pribojavao Gergija Ilića: pomenutu igrač u 84., minutu sjajno se oslobodio jednog domaćeg obrambenog igrača i poslao loptu kao Trubiću, koji postiže gol za konačnih 1:2!

Ukratko: po ko zna koji put, Železničar može da žali za propuštenim prilikama. S druge strane, pobednika je odlučilo „veće srce“ fudbalera iz Vognja.

INĐIJA. Igralište: Sportski centar „Leje“. Gledalaca: 50. Sudija: Stevan Grbatinić (Adaševci). Strelci: 1:0 Dimitrijević u 67, 1:1 Putica u 75, 1:2 Trubić u 84. minutu. Žuti kartoni: Branković, Kaurin, Blanuša i Dubajić (Železničar), Stanić, Lazić, Trubić, Jovanović i Erceg (Sloga). IGRAČ UTAKMICE: David Erceg.

ŽELEZNIČAR: Petković (od 46. Blagojevićš), Bosnić, Ninić, Branković, Vučković, Đuričić, Plećaš (od 65, Mitrović), Kauriun, Dimitrijević, Blanuša, Dubajić (od 86. Rakar)

SLOGA: Erceg, Putica,. Stanković (od 46. Lazić), Jovanović, Simjanovski, Marković (od 80. Trubić) Dostranić, Ilić, Stanić, Jorgić, Marković.