Nikako da krene na stadionu u Lozni, novi poraz

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U utakmici 14. kola Prve lige rasinskog okruga bodove iz Lozne su odneli fudbaleri iz Mačkovca pobedivši domaću Slogu rezultatom 1:2.

U prvom poluvremenu fudbaleri Sloge iz Loznes su se sve vreme nalazili na polovini koja pripada Mačkovcu, ali svi ti napadi su bili jalovi i uglavnom se završavali udarcima pored gola. Jedini put kada su gosti prešli centar su i postigli pogodak. Naime u 6. minutu loptu na oko 17 metara od gola prima Stanojević i izmedju tri domaća igrača upućuje šut i pogadja gol. Stiče se utisak i da je golman Čelić mogao bolje da reaguje. Do kraja poluvremena ista slika jalovi napadi domaćih lopta je šetala kroz kazneni prostor gostiju i u pojedinim situacijama iznenađivala napadače domaćih.

Drugo poluvreme ista slika. Domaćin sve više pritiska, a ekipa Mačkovca se opredelila za čvrstu odbranu sa svih deset igrača. U 65. minutu prilikom udarca prema golu Miloša Kovačevića lopta pogadja u ruku jednog odbrambenog igrača Mačkovca i sudiji nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na belu tačku. Kazneni udarac je izveo Nikola Petrović prevario golmana gostiju ali šutirao tik pored leve stative. Nije to obeshrabrilo domaće fudbalera koji su još žešće napadali. Jedan napad u 75. minutu je urodio plodom. Na jedan centaršut sa leve strane natrčava Milosavljević i u maniru iskusnog strelca postiže izjednačujući pogodak i erupciju oduševljenja domaće publike. I onda u jeku napada domaćih šok. Naime gosti su bukvalno četvrti put prešli centar i na jedan centaršut sa desne strane na drugoj stativi sam Pantelić koji smešta loptu u nebranjeni deo mreže za pobedu i veliku radost gostiju.

Fudbalerima i rukovodstvu FK Sloga iz Lozne ostaje da analiziraju ove loše rezultate posebno na domaćem terenu i preduzmu korake ka konsolidovanju ekipe.

Vinogradar 1 : 1 Gornji Stepoš
Bošnjane 2 : 2 Kupci
Sloga (L) 1 : 2 Mačkovac
FUD 5 : 2 Trudbenik
Jastrebac (VŠ) 4 : 0 Parunovac
Sloga (D) 6 : 2 Mladost (T)
13. April 1 : 6 Rubin
Sebečevac 5 : 2 Čitluk