15.09.2012 S. Blagojević

PLS: Napredak - Timok 2:0

Lider nastavlja sa pobedama , šestu u nizu fudbaleri Napretka ostvarili su večeras protiv odlične ekipe Zaječarskog Timoka, Prvih 15 minuta proteklo je u blagoj terenskoj inicijativi Kruševana ali bez konkretnih rezultata pred golom golmana gostiju Miloša Petkovića. A onda Kruševljani preuzimaju polako igru promašuju šanse Mirosavljević, Bojić i Gavrić ali zasluženo vođstvo stiže u 43. minutu, korner izvodi Regan najviši u skoku je Paunović i glavom šalje loptu

u donji levi ugao golmana gostiju za 1:0 i miran odlazak na poluvreme. Drugo poluvreme počinje velikom ofanzivom Kruševljana ređaju se šansa za šansom , u 50. minutu Mirosavljević pogađa stativu kad su loptu svi već videli u mreži a samo dva minuta kasnije posle kornera Gavrić glavom pogađa prečku. . Gosti malo dolaze do daha pa u dva navrata opasnim šutevima danas vrlo dobrog Kaličanina u 67. i Jokovića u 69. minutu stavili do znanja da utakmica nije završena, ali ko bi drugi do Mirposavljnjvić najpre u 81 minuta izlazi sam ispred Petkovića ali nesebično upošljava Bojića koji promašuje maltene prazan gol ali zato kapiten kapitenski u 89 minutu posle brze kontre postavlja konačnih 2:0 za danas bolje Čarapane, koji su se ovom pobedom odlepili na čelnoj poziciji Prve lige Srbije. Na konferenciji za štampu po završetku meča trener gostiju Momčilo Raičević čestitao je domaćinu na pobedi , rekavši da je viđena jedna dobra utakmica i da on želi iako je prerano da Kruševljanima već sad čestita plasman u Super ligu. Trener domaćih Nenad Milovanović zahvalio je gostu rekavši da je ovo važna pobeda jer je on i najavio da će Napredak danas imati najtežeg protivnika od starta prvenstva, ali da je zadovoljan pobedom dok će u igri pokušati u narednom periodu da otkloni neke nedostatke, kako bi Napredak igrao još bolje.

Strelci: 1:0 Paunović u 43, 2:0 Mirosavljević u 89. minutu. Stadion MLADOST u Kruševcu, gledalaca 5500. Sudija Goran Marinković (SOKOBANjA) 7. Opomenuti igrači: Regan (Napredak ) i Kaličanin, Lalević i Savić (Timok). IGRAČ UTAKMICE: NENAD MIROSAVLjEVIĆ (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 6, 5, Bogdan Milošević 6, 5, Udovičić 6, Koković 7, Janičić 7, Paunović 7, Regan 7 (Nikola Milošević 7), Bojić 7, Mirosavljević 8, Gavrić 7 (Petrović 7), Vignjević 6, 5 (Kostić-).
TIMOK: Petković 7, Đoković 6, Jovandić 6, Lalević 7, Stamenković 7 , Savić 7, Cvetković 6, 5, Stanković 6 (Bjedov-), Smiljanić 6, 5 (Joković 6, 5), Kaličanin 7, 5, Stojković 7 (Stepanović-).