Sa Starog sajmišta "Romantičari" vide Prvu ligu

Srpskoligaški nomadi, ekipa Studentskog grada, na terenu Brodarca dočekuje vodeći OFK Beograd. Na samom početku, igrao se 4. minut studenti imaju kolosalnu priliku, Veljko Jovanović sa peterca šutira glavom, golman gostiju uz pomoć stative uspeva da neutrališe udarac. Romantičari su uzvratili u 8. minutu, lepu akciju Kilibarde slabo je završio Mikan, poslavši loptu sa 6-7 metara pored stative.

Gosti rano dolaze u vođstvo, igrao se 13. minut kada je Ugrica na 12 metara od gola uposlio Kilibardu, a ovaj rezantnim udarcem ugao gola domaćih. Samo dva minuta kasnije Kilibarda je propustio idealnu priliku da udvostruči vođstvo, na pas Gogića sa 7-8 metara gađa desnu stativu. Studentski grad iz brze tranzicije u 21. minutu poravnava rezultat. Maljković je spojio sa golom Veljka Jovanovića koji je, našavši se sam pred golom, rutinski poslao loptu ispod istrčalog Jevtića.

Gosti nastavljaju sa napadačkom igrom, Jovanović u 26. minutu sa 18 metara pogađa prečku gola studenata. Nakon praznih minuta, umalo domaći u 39. minutu da dođu do potpunog rezultatskog preokreta. Ubitačnu kontru Marković i Sedlarević ne materijalizuju sa svega nekoliko metara udaljenosti, nadmudrio ih je hladnokrvni Jevtić.

OFK Beograd u nastavku kreće ultra ofanzivno, već u 50. minutu je mogao do gola, ali Kilibarda sa 6 metara gađa pola metra iznad prečke. Tri minuta kasnije i Gogić je neprecizan sa desetak metara, gol domaćih visi u vazduhu.

Za neverovati je šta nije realizovao Ugrica u 59. minutu. Kilibarda ga je poslužio kao na dlanu, a njegov slabašan šut sa tri metra brani golman domaćih Stojanović. Gosti najzad tresu mrežu u 64. minutu, ali Jovanović je u ofsajdu pa je pogodak opravdano poništen.

Nisu igrači OFK Beograda skoncentrisani u odsudnim trenucima, Ugrica u 69. minutu iz blizine loptu šalje kraj gola. Pravda ipak stiže minut kasnije Ugrica je asistent, a Zlatković strelac za zasluženo vođstvo gostiju. Vispreni Ugrica u 82. minutu posle sjajne asistencije Ratkovića postiže treći gol za goste, a onda je u poslednja tri minuta viđeno još tri pogotka.

Prvo domaći uspevaju u 88. minutu da smanje, Gavrilović je sa 10 metara loptu prosledio glavom u mrežu na centaršut Tufegdžića. Tu nije kraj golovima danas, volej udarac Radića u 90. minutu, završio je u samom uglu nemoćnog Stojanovića, a konačnih 5:2 za goste sa Karaburme postavlja Radman iz peterca u trećem minutu zaustavnog vremena.

OFK Beograd prvi deo sezone završava na tronu i uz pratioce Zemun i Radnički sa Novog Beograda najveći je pretendent za plasman u viši rang.

STUDENTSKI GRAD - OFK BEOGRAD 2:5 (1:1)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Hajduk-Veljković Miloš i Milanović Stefan. STRELCI: V.Jovanović 21. i Gavrilović 88.min (St.grad), Kilibarda 13, Zlatković 70, Ugrica 82, Radić 90. i Radman 90.+3min (OFK Beograd). ŽUTI KARTONI: Stokić i Jovanov (St.grad), Kilibarda (OFK Beograd).

STUDENTSKI GRAD: Stojanović, Stokić (Tufegdžić), Jovanov (Mrđenović), Lukić, Marković, Milanović, Đurđević, Sedlarević, V.Jovanović (Gavrilović), Maljković (Petrović), I.Jovanović (Arsović).

OFK BEOGRAD: Jevtić, Popović, Božić (Maksić), Pantić, Ugrica, Gogić, Kilibarda (Ratković), Ranđić (Radić), Zlatković, Mikan (Radman), Jovanović.

Brodarac 0 : 4 BASK
Radnički (O) 1 : 0 BSK Borča
Zvezdara 2 : 3 Zemun
Ušće Novi Beograd 1 : 0 Borac
Studentski grad 2 : 5 OFK Beograd
Leštane 2 : 4 TEK Sloga