Finale Kupa Srbije u nedelju

Drugog dana vikenda odigrana su oba polufinalna meča Kupa Srbije za seniore. Prvi polufinalni meč odigran je u Jajincima, izmedju ekipa RK Rad i RK Partizan. Ekipa Rada je loše počela utakmicu i „grobarima“ omogućila da već na poluvremenu vode 0-16. To što su se probudili u nastavku utakmice, ipak nije bilo dovoljno za preokret, pa je ekipa iz Humske odnela pobedu konačnim rezultatom 17-23.

Druga polufinalna utakmica odigrana je na ragbi terenu na Adi Ciganliji. Ekipa RK Vojvodine je gostovala ekipi BRK Crvena  Zvezda. Iako su u prvom poluvremenu obe ekipe igrale ujednačeno,ekipa  BRK Crvena  zvezda je na pauzu otisla sa rezultatom  12-5. Nastavak utakmice doneo je neizvesnost do samog finiša, gde su domaćini iz Beograda imali više snage i koncentracije i pobedom od 32-17 , plasirali se u finale Kupa Srbije.

Finalna utakmica biće odigrana 28.11.2021.

Izvor: rugbyserbia.com