Budućnost bolja od Petrovca, novi kiks Sutjeske, remi u Pljevljima

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobedu, dok su dueli Sutjeske i Mornara u Nikšiću, kao i Rudara i Jezera u Pljevljima, završeni bez pobednika, u 18. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Podgorici, nakon preokreta, savladala Petrovac 2:1 i devetim trijumfom zaostatak za vodećom Sutjeskom smanjila na šest bodova.

Petrovac je poveo golom Marka Miličkovića u 33. minutu. Izjednačio je efektnim pogotkom Luka Mirković u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Odlučujući pogodak postigao je Viktor Đukanović u 53. minutu.

Sutjeska i Mornar igrali su u Nikšiću 1:1. Barski tim poveo je golom Boška Guzine u 3. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Novice Erakovića u 29. minutu.

Meč između Rudara i Jezera u Pljevljima završen je 2:2. Vođstvo domaćinu donio je Dušan Živković u 26. minutu. Izjednačio je Mamamdu Mendi u 37, a do nove prednosti Rudar je došao pogotkom Vuka Strikovića u 49. minutu. Konačan rezultat postavio Aldin Adžović u 82. minutu.

Poslije prvog poluvremena, fudbaleri Podgorice vode u Tuzima protiv Dečića 2:0, golovima Andreja Bajovića u 20. i Admira Adrovića u 35. minutu iz jednaesterca. U nastavku Dečić je došao do izjednačenja prvo je Camaj smanjio na 1:2 u 88. minutu, da bi potom domaćin došao do boda u 93. minutu a pogodag je postigao Marko Tuci.

Duel Iskre i Zete je odložen, jer je zbog obilnih padavina teren stadiona u Danilovgradu natopljen vodom i neispunjava uslove za igru.

Izvor: fosmedia.me