Ribnica preko maratona do trijumfa

Najveći Ribnicin dužnik, požarevački Mladi radnik, bio je gost na zatvaranju kalendarske 2021. godine. Ribnica je pobedila, ali nije uspela da se punom merom revanšira za poraz u prvom delu sezone i za elimninaciju iz Kupa Srbije. Izjednačen početak meča i blago vođstvo gostiju nije dugo potrajalo. Posle odličnih servisa kapitena Todorovića i srednjeg blokera Gajovića, Ribnica je došla do pet poena prednosti 18-13,a gosti su iskoristili oba tajm auta. Usledila su dva vezana poena Sejdoa, ali su „musketari“ čuvali stečenu prednost. Ipak, gosti se nisu predavali, par dobrih servisa i problem u organizaciji napada domaćih i Mladi radnik je spasao dve set lopte, ali je treću Ribnica iskoristila preko vrlo zapaženog Mihajla Pajića i povela u meču.

Na početku drugog seta gosti su poveli 2-0, ali već par minuta kasnije Ribnica je okrenula na 10-7 i to je nateralo Dragana Bonića da zatraži prvi predah. Posle Ribnicinog vođstva 15-12, Požarevljani su izjednačili na 15-15 zahvaljujući raspoloženom Mldenu Bojoviću, ali je kapiten „musketara“ Todorović režirao novu seriju za vođstvo 21-17. Razorni servisi Bojovića doneli su gostima izjednačenje 21-21, a posle bloka Polomca, Mladi radnik je i poveo 23-22. Ivan Todorović je izblokirao, do tada nedodirljivog, Bojovića za prvu set loptu domaćih 24-23, domaći nisu iskoristili četiri, gosti jednu. Ribnica je dobila i petu šansu koju je sprečio Polomac dobrim napadom. Konačno, sedmu set loptu Ribnica je as poenom Ubiparipa pretvorila u vođstvo od 2-0 u setovima, 32-30.

Sudar primača Ribnice Žarka Ubiparipa i Ivana Todorovića

Mladi radnik je odlično počeo treći set, razigrao je Tonić drugog srednjaka Sejdou koji je do tada imao mizeran učinak, odlično su servirali gosti i na semaforu je zasijalo 10-5 za ekipu iz Požarevca. Imali su gosti vođstvo 15-9, ali u Ribnici se nisu mirili sa trenutnim stanjem na terenu. Usledila je mini serija 4-0 na servise Todorovića i ponovo se vratila rezultatska neizvesnost. Bojović je novim dolaskom na servis vratio gostima četiri poena prednosti 22-18, ali je Todorović tu prednost prepolovio. Mladi radnik je ipak stigao do tri set lopte, iskoristio drugu kada je Ubiparip kontru ispucao u aut za konačnih 22-25.

Sve što je krasilo igru gostiju u trećem setu, Ribnica je radila u četvrtom. odličlna servis, dobar blok, igra u polju i „musketari“ su poveli 10-6. Strateg gostiju je zatražio tajm aut. Razvila se igra, Ribnica je čuvala četiri poena prednosti, ali kako se bližila završnica seta, kao da je ponestajalo svežine ekipe iz grada na Ibru. Bojović je nastavio torturu i tim iz Požarevca je poveo 18-19. Uspeli su Bojović i drugovi da dođu do dve set lopte, Ribnica je spasila obe, ali treću nije. Set se završio kao i treći, Ubiparip je ispucao loptu u aut za 24-26 i izjednačenje u meču 2-2. Ribnica je tako treći put u sezoni ispustila vođstvo od 2-0 u setovima. U petom setu, domaći su počeli veoma dobro, kapiten Todorović je u svom stilu doneo prednost Kraljevčanima 4-1, a onda je rođeni Požarevljanin u dresu Ribnice, Mihajlo Pajić odservirao dva asa, Ribnica je povećala prednost na 7-1. U nastavku ovog dela igre Kraljevčani su stigli do pet meč lopti i iskoristili drugu pošto je Mijajlović odservirao u aut 15-10 i 3-2.

Odbojkaši Ribnice sa tri vezane pobede završili kalendarsku 2021. godinu - Bićanin, Stefanović i libero Peković slave trijumf

RIBNICA – MLADI RADNIK 3 – 2 (27-25, 32-30, 22-25, 24-26, 15-10)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: B. Rolj (Inđija) i Đ. Stevanović (Bg)

RIBNICA: Seizović, Stefanović 6, Okošanović, Pajić 27 (1 as, 1 bl, 3 sg, 4gr), Todorović 25 (3 as, 1 bl, 2 sg), Safanov, Bićanin, Ubiparip 20 (3 bl, 1 as, 10 gr), Gajović 7 ( 2 bl, 1 as, 3gr), Peković (libero 1), Krsteski (libero 2), Petković Trener: M. Simojlović

MLADI RADNIK: Polomac 20 (6 bl, 1 as, 3 sg), Mijajlović 6 (1 bl, 1 as, 6 sg), Duštinac, Eremić 4 (3 sg), Aleksić, Šormaz 9, Tonić 1(6 gr), Sejdou 10 (2 bl, 4 gr), Stević, Ilić (libero), Bojović 35 (3 as, 1 bl, 4 sg) Trener: D. Bonić