"Čarapanima" slađi deo kolača

Pred golom Kruševljana - foto: V. Jankov

Pobeda Bečejaca u derbiju začelja protiv Rasine iz Kruševca ostala je pusta želja. Utakmica je završena nerešeno (11:11), pa se "čarapani" vraćaju kući sa slađim talom kolača.

Na polovini utakmice izgledalo je da će mladići sa Tise ostvariti oba svoja cilja, prvi da pobede, a drugi da razlika bude veća od tri gola. Jer, tada je bilo 6:3. Na polovini treće četvrtine voda je krenula na vodenicu Bečejaca, pošto je na semaforu bilo 8:4. Ali, kako je igra odmicala, to su greške domaćih vaterpolista bile sve učestalije, a nešto iskusniji Kruševljani su to znalački koristili i polovinom poslednjeg perioda utakmice bilo je 9:9, a minut i 26 sekundi do kraja 11:10 za goste. Uspeli su Bečejci golom Rusa Dmitrija Savčenka da izjednače na 11:11, ali ne i u poslednjem napadu, da materijalizuju kontru za pobedu.

Bečej - Rasina  11:11 (1:1,5:2, 2:3, 3:5)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 150. Suduje: Gabor Buranj (Senta) i Vukašin Nišavić (Novi Sad). Isključenja: Bečej 14, Rasina 14. Peterci: Bečej 2 (2), Rasina 1 (1).

Bečej: Murašov, U. Kovačev, Brkljač, Popov, Dobožanov 2, Pantić, Kuprešak, Velimirov 1, F. Kovačev, Bošković 4, Jović 3, Savčenko 1, Rkman, Ićitović.

Rasina: Durutović, Spasić, Adžić, A. Tomašević, R. Tomašević 4, Knežević, Dončić 3, Maksimović 1, Milanović, Zdravković 2, Marić, Vasiljević, Rilak, Rašić 1.