U komšijskom odmeravanju snaga Vojvodina bolja od OFK Bečeja 1918

Nenad Kudrić ni sa bele tačke nije postigao gol - foto: V. Jankov

Srpskoligaš sa Tise ni u petoj proveri tokom aktuelnoh priprema nije osetio slast pobede. Rezultatski bolja od njih u komšijskom odmeravanju snaga bila je Vojvodina iz Bačkog Gradišta.

Bečejci su bolje otvorili utakmicu. Posle idealne prilike Šormaza u drugom minutu, kada je šutirao kraj gola, u 12. minutu je lopta ubačena sa desne strane i Miloš Žeravica se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju, jer je „makazicama“ preko glave sa desetak metara poslao loptu u suprotan ugao za 1:0. U 20. minutu je Bratislav Jelić prošao po levoj strani i proigrao prezimenjaka Davora, koji šutira kraj gola. Igrao se 23. minut, kada se Popadić našao „oči u oči“ sa golmanom Babinim, koji je istrčao i otklonio opasnost. Kazna za promašene prilike Bečejaca stigla je u 32. minutu, kada je sudija opravdano pokazao na belu tačku zbog igranja rukom u kaznenom prostoru kapitena Bečejaca Vorgučina. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Bratislav Jelić. Isti igrač je dva minuta kasnije bio u prilici, ali je golman Milovanov izašao kao pobednik.

U nastavku se igralo, uglavnom na sredini terena, a onda je Davor Jelić prošao po desnoj strani i centrirao,a Bratislav Jelić se našao na pravom mestu i poslao loptu u mrežu za, ispostavilo se kasnije, konačnih 1:2. Istina, mogao je Bratislav Jelić i do het-trika u 66. minutu, ali se, posle njegovog šuta glavom, Milovanovvinuo kroz vazduh i izbacio loptu preko prečke.

Finiš je, kao i početak utakmice, doneo novi pritisak Bečejaca, koji su bili najbliži izjedačenju u 87. minutu. Brkić je oboren i kazenom prostoru i sudija je bez dvouljenja pokazao na belu tačku. Međutim, ona je bila crna za Nenada Kudrića, koji je ove zime stigao ktaj Tise, upravo, iz Vojvodine, jer je njegov šut u desni golmanov ugao Babin odbranio.

OFK Bečej 1918 - Vojvodina (BG)  1:2  (1:1)

Bečej: Pomoćni teren sa veštačkom podlogom Gradskog stadiona kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Bojin (Padej). Strelci: Žeravica u 12. minutu za OFK Bečej 1918, a B. Jelić u 32. i 60. minutu za Vojvodinu (BG). Žuti karton: D. Jelić (Vojvodina)

OFK Bečej 1918: Milovanov, Brkić, Vorgučin, Ćuk, Čanad, Tutnjević, Tomić, Žeravica, Krajinović, Popadić, Šormaz: igrali su još: Preradov, Zeljković, Vinović, Nađ, Živanović, Kuvakalović, Kudrić.

Vovodina (BG): Babin, Ilić, Petrović, Malić, M. Jelić, Soldat, D. Jelić, Pelengić, Prodanov, Rajčević, B. Jelić. Igrali su još: Hasanović, Rondović, Ćirić, Milovanović, Ačai.

Senta 0 : 0 Bajša
Krila Krajine 3 : 0 Sloga
Stanišić 2 : 4 Preporod
Vojvodina (BG) 9 : 3 Njegoš
OFK Mladost APA 2 : 3 Hercegovac
Tavankut 0 : 0 ČSK Pivara