Novi trijumf "orlova sa tromeđe" u gradskom derbiju

Iako je Ares značajno podigao formu, što je pokazao i dobrim izdanjem prošlog vikenda na vrućem gostovanju u Požegi, a "orlovi sa tromeđe" još uvek vidali rane iz Ivanjice, PP 192 je zabeležio sigurnu pobedu - 1:4 (0:2).

Nominalni gosti do vođstva su stigli prvencem Hakije Račića u 7. minutu, a na asistenciju Strahinje Ranitovića iz slobodnog udarca.

U 11. minutu viđena je vrlo lepa, brza, tečna akcija PP 192 koja je završena pogotkom. Kontru "3 na 2" povukao je po sredini Emir Hamzić, pravovremeno prosledio loptu na levu stranu Nikoli Kijanoviću, koji školski, iz prve šalje povratnu paralelu duž prostora od 6m, Hamzić natrčava i onda, umesto šuta, nesebično "rola" loptu i produžava je Dušanu Rekoviću na desnoj strani, koji levom, jačom nogom plasira loptu u suprotnu rašlju golmana Miloša Pejovića - 0:2. Bilo je nekoliko prilika na obe strane, ali se sa tim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu viđene su neke stare boljke PP 192, ali pre svega sigurnim intervencijama Dragoljuba Beka Minića i nedostatkom koncentracije "ratnika" u završnici, nije došlo do promene rezutata.

Nade igrača Aresa da se mogu vratiti u meč srušio je Emir Hamzić u 35. minutu jednim jakim i hiruški preciznim udarcem sa 13-14 metara nakon kojeg je lopta pre ulaska u mrežu "overila" obe stative - 0:3.

Račićevo neodustajanje od jedne "izgubljene" lopte koja je duž leve aut-linije išla ka gol-autu nagrađeno je novim pogotkom "orlova sa tromeđe". Hanić je verovao u Račićeve brzinske sposobnosti, krenuo u trk ka golu Aresa, Račić mu se odužio asistencijom na oko 7m, odakle Hanić iz prve pogađa gornji levi ugao zaleđenog Pejovića - 0:4. Igrao se 38. minut.

Davno zasluženi počasni pogodak za "ratnike" postigao je minut kasnije Šerif Ćatić nakon prodora po levoj strani i snažnog i preciznog šuta koji završava u "maloj mreži" - 1:4. Ubrzo nakon ovog Ćatić je dobio jedan udarac zbog kojeg je morao napustiti teren. Želimo mu brz oporavak.

Kretanje rezultata:
0:1 – Hakija Račić (7')
0:2 – Dušan Reković (11')
0:3 – Emir Hamzić (35')
0:4 – Demir Hanić (38')
1:4 – Šerif Ćatić (39')

Ares je igrao u sastavu: Miloš Pejović (12, g), Asmir Aljović (4), Enes Mehonić (5), Luka Pejović (8, k), Adnan Aljević (9), Božidar Lazarević (6), Sreten Lazarević (7), Anes Sadiković (11), Mladen Tomašević (14), Vladimir Drobnjak (17) i Šerif Ćatić (88). Predstavnik kluba: Semir Hadžalić.

Za PP 192 su nastupali: Dragoljub Minić (12, g), Milhad Žigović (8 ), Emir Hamzić (9), Demir Hanić (11), Strahinja Ranitović (14), Vladeta Novković (1, g, k), Miladin Radivojević (2), Nikola Kijanović (4), Hakija Račić (10), Dušan Reković (18), Vladan Vidić (33) i Njegoš Novković (77). Trener: Viktor Ratković. Predstavnik kluba: Nenad Sekulić.

Meč je vrlo dobro vodio sudijski par Bojan Manigoda iz Kosjerića i Mitar Nedeljković iz Arilja. Delegat je bio Dejan Svičević iz Nove Varoši.

U sledećem kolu, narednog vikenda pred "orlovima sa tromeđe" je novi derbi, ovog puta "policijski", protiv užičkog 92, u kojem će PP 192 biti oslabljen neigranjem svog najboljeg strelca Ranitovića koji je na ovoj utakmici zaradio žuti karton, četvrti po redu.

Zlatibor 6 : 5 Šljivići
Sjenica 0 : 5 Raška
92 1 : 6 MB Namenska
Ares 1 : 4 PP 192