Četvrtfinale kupa PFS Subotica: OFK Bečej 1918 - Tisa 3:2

Pred golom Tise - foto: V. Jankov

Bečejci su, najzad, uspeli da pobede Tisu iz Adorjana kraj svog parčeta Tise. Pre par sezona ispali su iz kupa posle izvođenja penala, u prvenstvenim okršajima su minule sezone izgubili, a jesenas igrali nerešeno. Sada su pobedom 3:2 izborili plasman u polufinale kupa FSS na teritoriji PFS Subotica.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbliži pogotku bio je Šormaz u 19. minutu, kada je, posle solo prodora i centaršuta Brkića, skrenuo loptu do spoljnog dela stative. Tri minuta kasnije, Tutnjević je pokušao lobom, ali je lopta otišla za malo preko prečke. Tomišić je u 32. minutu oprobaošut sa dvadesetak metara, a Milovanov izbija loptu van terena.

U nastavku prvih petnaestak minuta bez izglednh prilika, a onda je Šormaz izbio sam pred Antićem, koji brani njegov šut, a odbijenu loptu isti igrač šalje kraj gola. Vasić je u 72. minutu dobro šitirao glavom, a Milovanov još bolje odbranio. Najzad gol. Igrao se 76. minut, kada je Kuvakalović pobegao pratiocu i kraj istrčalog golmana poslao loptu u nebranjeni deo mreže. Samo je minut trajalo vođstvo Bečejaca. U 77. minutu je Krmar pobegao odbrani domaćina i matirao Milovanova. Već u sledećem minutu Bečejci su mogli do novog gola, ali je Čanad iz povoljne prilike šutirao pravo u golmana. Što nije uspeo tada, jeste četiri minuta kasnije za 2:1.I kad su svi očekivali da će se utakmica završiti tim rezultatom, štoper Manojlović je u 88. minutu, posle udarca iz ugla, kod druge stative sačekao loptu i glavom je u luku poslao u suprotan ugao za 2:2. Već su svi bili spremni za izvođenje panela, ali u nadoknadi vremena Čanad je proturio loptu do Nenada Kudrića, koji je obišao golmana i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu, a svoju ekipu odveo u polufinale.

OFK Bečej 1918 - Tisa (A) 3:2 (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: Atila Šipoš (Srbobran) 8. Strelci: 1:0 Kuvakalović u 76, 1:1 Krmar u 77, 2:1 Čanad u 82, 2:2 Manojlović u 88, 3:2 N. Kudrić u 90+2 minutu. Žuti kartoni: Milin (OFK Bečej 1918), Jovetić, Milikić (Tisa). Igrač utakmice: Nenad Kudrić (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Brkić 6,5, Vorgučun 6,5 (od 60. Milin 6,5), Ćuk 6,5, Preradov 6,5, Tutnjević 6,5, Vinović 6,5 (od 60. Popadić 6,5), Kuvakalović 6,5, Šormaz 6,5, Čanad 7, N. Kudrić 7.

Tisa (A): Antić 7, Svitić 6, Mesaroš 6,5 (od 46. Manojlović 6,5), Jovetić 6, Arežina 6 (od 46 Krmar 6,5), Slavuljica 7, Čordašić 6,5 (od 62. Nikolin -), Provči 6 (od 46. Vasić 6,5), I. Kudrić 6,5 (od 62. Milikić -), Feješ 6, Tomišić 7.

OFK Bečej 1918 1 : 3 Radnički 1912
1. Maj Ruma 3 : 4 Tekstilac
Omladinac 0 : 2 Feniks 1995
Hajduk 1912 4 : 2 OFK Vršac
OFK Kikinda 0 : 1 Radnički (Zr)
Borac (S) 6 : 1 Tisa