Lajkovački Zenon "desetkovan" u Aranđelovcu

Posle startne pobede u Valjevu, u prvoj utakmici u drugom delu sezone na svom terenu, Aranđelovčani su dočekali Zenon iz Lajkovca. Šteta je što publika u Aranđelovcu nije prepoznala momenat i svojim prisustvom pružila dodatni vetar u leđa lokalnom timu, koji se bori za ulazak u viši rang, bilo je prisutno jedva tridesetak gledalaca.

Domaći su, iako favoriti, ušli pomalo rezervisano u meč, ali pojedinačni kvalitet ipak dolazi do izražaja u 5. minutu, kada Kaličanin divno, na 5 metara od gola, pronalazi usamljenog Tešića, ovaj je loptu lagano smestio u prazan gol. Gosti u nastavku pucaju iz svih oružja, ali na golu domaćih se nalazi sjajni Mastilović odbranivši niz teških šuteva.

Kazna je usledila u 10. minutu, na 2:0 je povisio vižljasti Stefanović posle solo prodora. Isti igrač je samo 2 minuta kasnije postigao svoj drugi, a za domaću ekipu treći pogodak, projektilom pod prečku sa 8 metara, ponovo je asistent bio iskusni Kaličanin. U 16. minutu mat u dva poteza, a kao i kod prvog pogotka akteri su Kaličanin kao asistent i Tešić strelac, za velikih 4:0. Potom Kaličanin samo minut kasnije jednim potezom izbacuje celu odbranu gostiju uposlivši Pavlovića, a ovaj loptu iz prve neodbranjivo šalje od stative u mrežu. Rapsodiju domaće ekipe, het-trikom u 19. minutu, upotpunio je Stefanović za 6:0, tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Skinuli su domaći u nastavku nogu sa papučice za gas, ali i iz te pomalo ležerne igre uspevaju da postignu 2 gola za 2 minuta. Strelci su bili Bogdanović i Pavlović u 26. i 27. minutu. Igrao se 30. minut kada je viđen najlepši gol na utakmici. Stefanović je opalio sa nekih 13-14 metara po lopti, ona se od stative zakoprcala u mreži iza nemoćnog Stanojlovića.

Gosti deluju poput razbijene vojske pa se samo licitiralo sa koliko golova u mreži će napustiti grad pod Bukuljom. Do kraja susreta Stefanović je postigao i svoj peti pogodak za domaće, igrao se 38. minut, te je konačan rezultat glasio Aranđelovac - 10, Zenon - 0.

Aranđelovac narednog vikenda, u derbiju kola, ide na noge ekipi Euro-Lider iz Petrovca na Mlavi, a Lajkovčani će ugostiti Bezbednost 192 iz Valjeva.

ARANĐELOVAC - ZENON 10:0 (6:0)

SALA: SC Šumadija. GLEDALACA: 30. SUDIJE: Savić Bojan i Radunović Srećko. STRELCI: Tešić 5. i 16, Stefanović 10, 12, 19, 30. i 38, Pavlović 17. i 27. i Bogdanović 26.min (Aranđelovac). ŽUTI KARTON: Jović (Zenon).

ARANĐELOVAC: Mastilović, Marjanović, Bogdanović, Kaličanin, Stefanović - rezerve: Tešić, Prekić, Pavlović, Danilović, Jovanović, Starčević.

ZENON: Stanojlović, Ivković, Ranković, Prokić, Gojković - Jović,  Bojičić, Vasić, Josipović, Todorović, Mitrović, Mandelc.

Aranđelovac 10 : 0 Zenon
Kareli 3 : 2 Euro-lider
Karanovac 4 : 9 Braća Nedić
Flash 3 : 6 Karađorđe 2015