08.10.2012 V. Janković

MFL Sombor: Železničari nastavljaju sa pobedama, Panonija tone

Do novih bodova i sigurne pobede stigli su fudbaleri somborskih železničara u VII kolu prvenstva Međuopštinske Lige, nakon trijumfa nad ekipom Panonije iz Lalića, rezultatom 4:1. Od samog početka utakmice , igrači u crno-beloj opremi su kidisali na gol gostiju. Prvi gol na utakmici postigao je Vukas iz slobodnog udarca u 6 minutu susreta, kada je sa udaljenosti od preko dvadeset metara pored živog zida, pronašao put lopti ka mreži Tatomirova. Sedam minuta kasnije, gosti su izjednačili rezultat preko strelca Bojića, a novo vođstvo i prevagu u prvih 45 minuta, svojim prvim golom u 37. minuti, Orsić je najavio uspešnu realizaciju. Nastavak utakmice u drugom poluvremenu počeo je novim golom Orsića u 46 minutu, da bi isti igrač, osamnaest minuta kasnije, het-trikom zapečatio sudbinu gostiju.Od 65 minuta ekipa Panonije nastavlja susret sa deset igrača, jer je crveni karton zaradio centarfor Stanković. Ovom , novom pobedom Žakovci ostaju u trci za visoki naslov, a poraz gostima donosi nove brige, jer ovo je šesto posrtanje fdbalera iz Lalića u novom prvenstvu.

Sombor 7. septembar 2012. Igralište kod železničke stanice. Gledalaca 100. Sudija Aleksić( Kula). Strelci: Vukas u 6, Orsić u 37,46 i 64 minutu za Žak , a Bojić u 13 za Panoniju. Žuti kartoni: Vukelić i Mazinjanin za Žak. Crveni karton Stanković u 65,minutu (Panonija)Igrač utakmice Orsić (Žak).
ŽAK Sabo, Vukelić, Elez, Sazdanić, Gajić, Obradović, Mijatović, Mazinjanin, Racić-Berić, Orsić i Vukas.
Panonija : Tatomirov,(Petrović), Farkaš, Balaša, Jovović, Ćirić, Bojić, Kovjanić, Rančić,Stanković Tojić i Mladenović.

Aleksa Šantić 3 : 0 OFK Šikara
Rastina 1918 2 : 1 Rusin
Terekveš 0 : 2 ŽAK
OFK Odžaci 2 : 1 Dinamo
Jedinstvo (K) 1 : 0 Jedinstvo (R)
OFK Metalac 3 : 0 Panonija
Dunav 2 : 2 Lipar