Zuce ne da čelo Zone

Zuce, kao lider Zone, dočekao je danas još jednu ekipu iz vrha tabele, Mladenovac, u derbiju 17. kola. Obe ekipe igraju otvoreno od samog starta, a prvu ozbiljnu priliku ima Zuce u 10. minutu, Jovanović je neprecizan sa svega 7-8 metara udaljenosti od gola. Domaći su poveli u 12. minutu evro-golom Prša sa preko 25 metara.

Zuce je dominantno i u nastavku, ali odbrana gostiju na čelu sa kapitenom Matejićem odoleva sve do 28. minuta, kada je Jovanović uspeo da savlada Đorđevića rezantnim udarcem sa oko 12 metara. Tek posle drugog primljenog gola Mladenovčani uspostavljaju ravnotežu na terenu, a Krstić u 32. minutu propušta idealnu šansu da smanji zaostatak, sa svega 5-6 metara loptu glavom šalje pokraj stative. Zuce svoj treći gol postiže na isteku 41. minuta, posle udarca iz ugla Jovanović sa 13-14 metara hvata volej, golman Mladenovca kratko odbija loptu na noge Stanovčića, koji je sa par metara lagano smestio u mrežu.

Znalački domaći u nastavku čuvaju prednost, mudro zatvorivši sve prilaze svom golu. Međutim grešku u njihovoj odbrani u 59. minutu koristi Krstić i smanjuje na 3:1. Pet minuta kasnije centarfor domaćih Savić je mogao da zatvori utakmicu, ali biva neprecizan sa desetak metara.

Mladenovac sve karte baca na napad, a Kostić u 75. minutu ima lepu priliku za gol koju ne koristi. Drugi gol ipak postižu u 88. minutu, kada je posle kornera golman domaćih ispustio loptu, a Vukićević iskoristio dar i sa dva metra je ubacio u praznu mrežu. Za više od časnog poraza ipak nisu imali snage.

Sa nova tri boda Zuce su ostale na čelu tabele, a narednog vikenda će biti gost Komgrapa, dok u Mladenovac stiže PKB iz Padinske Skele.

ZUCE - MLADENOVAC 3:2 (3:0)

STADION: FK Zuce. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Savković Nikola. POM.SUDIJE: Atanasov Aleksandar i Gavranić Jovan. STRELCI: Pršo 12, Jovanović 28. i Stanovčić 41.min (Zuce), Krstić 59. i Vukićević 88.min (Mladenovac). ŽUTI KARTONI: Đorđević (Zuce), Jevtić, Kostić i Đorđević (Mladenovac).

ZUCE: Marić, Pršo, Rajković, Stanovčić, Ivanović, Čolić, Savić, Đorđević, Kuzmanović (Vujović), M.Lukač (Berzati), Jovanović.

MLADENOVAC: Đorđević, Petrović (Jevtić), Milinković (Đorđević), Vukićević, Varagić (Borikić), Tešić, F.Stevanović, Krstić, Kostić, Stojanović (Sokolović), Matejić.