Bledo izdanje fudbalera Sloge iz Lozne u nastavku prvenstva

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U okviru 20. kola Prve Rasinske okružne lige fudbaleri Sloge su na svom stadionu u Lozni dočekali ekipu Jastrebca iz Velikog Šiljegovca i izgubili rezultatom 1:2. U ekipi Sloge se od početka videla neuigranost linija što se odražavalo na igru i na mnogo načinjenih grešaka. Gosti su doputovali sa samo 11 igrača, ali ispostavilo se da je to dovoljno da ostvare pobedu.

Prvu  šansu u prvom poluvremenu imali su domaći igrači u 4. minutu kada je šut sa oko 18 metara isprobao Nikola Petrović ali je golman Pešić odlično odbranio. U 19. minutu jedan od nesporazuma u odbrani domaćih koristi ponajbolji igrač gostiju Jevgenijević i preciznim udartcem u suprotni ugao savladao odličnog golmana Savića. Još jednu odličnu akciju su izveli domaći igrači u 23. minutu. Naime Milojević je proigrao Kovačevića, a ovaj nesebično do Rakovca koji snažno šutira i kada je golman već bio savladan isprečila se prečka. Do odlsaka na odmor domaći su napadali ali nisu stvorili ozbiljniju šansu za postizanje izjednačujućeg pogodka.

Drugo poluvreme je proticalo uglavnom u igri izmedju dva šesnaesterca bez većih uzbudjenja. U 76. minutu rezervista Luka Rakovac je primio loptu na desnoj strani i kako se to kaže zalomio dva protivnička igrača i šutirao prema golu kojom prilikom je nesigurno intervenisao golman Pešić i lopta je završila u mreži za zasluženo izjednačenje rezultata. I kada se očekivalo da će rivali podeliti bodove desio se jedan kiks domaćih igrača na centru igrališta odakle je dugom loptom pronadjen najbolji igrač gostiju  Miljković Nikola koji je ušao u šesnaesterac i rezantnim udarcem savladao golmana domaćih Savića za neopisivu radost gostiju.

Po svemu viđenom gosti zasluženo odnose sva tgri boda za Šiljegovac, a fudbalerima Sloge ostaje da se uigraju konsoliduju redove i poprave utisak. Priliku za popravni imaju već u sredu kada se igra zaostala utakmica 18. kola u Zleginju protiv Vinogradara.

Sloga (L) - Jastrebac (VŠ) 1:2 (0:1)

Strelci: L.Rakovac u 76. mutu za Slogu, Jevgenijević u 19. i N.Miljković u 86. minutu za Jastrebac. Sudija: Bojan Milić 7. Igrač utakmice: Miljković Nikola.

Sloga: Savić 6,5, Ne.Petrović 5,5, Jovanović 5 (od 61 L.Rakovac 6), Mladenović 6, Milošević 5,5, Ni. Petrović 6, Prokić 6, Milojević 6, Ma. Kovačević 6,    Milanović 5,5 (od 46 Pećerić 5,5), Rakovac 5,5 (od 58 Milosavljević 6).

Jastrebac (VŠ): Pešić 6,5, Rajković 6, Migrić 6, Milenković 6, M. Miljković 6, N.Miljković 7,5, Milićević 6, Jevgenijević 7, Čabrić 5,5, Aleksić 6.

Vinogradar 2 : 2 FUD
Sloga (L) 1 : 2 Jastrebac (VŠ)
Bošnjane 2 : 0 Sloga (D)
Gornji Stepoš 5 : 1 13. April
Kupci 1 : 2 Sebečevac
Mačkovac 2 : 3 Sloga (Ć)