Naftagas slavio u derbiju kola i postao novi lider VFL "Istok"

U derbiju Vojvođanskog Istoka, koji se odigrao u Banatskom Karađorđevu pred više od 1.000 gledalaca, gosti iz Elemira ostavrili su pobedu od 0:2.

Na samom početku prvog poluvremena u 4. minutu, nakon kornera Stepanova, lopta je okrznula igrača Jedinstva Anovića i završila u mreži golmana Magde za 0:1. U 15. minutu sa ivice šesnaesterca zapretili su domaći preko Kujundžića, koji je uputio šut, ali siguran na golu bio je Galin. Matić je u 33. minutu mogao do gola ali je lopta nakon šuta sa 16. metara, završila tik iznad prečke. Poslednju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći preko Koraća, koji je nakon kornera Radišića, loptu poslao pored stative.

U drugom poluvremenu nastavili su domaći da pritiskaju i nakon kornera Radišića, Matić je na drugoj stativi glavom pogodio prečku. Nedugo zatim Kujundžić je odlično proigrao Matića, ali je golman gostiju Galin na vreme istrčao i sprečio pogodak. U 76. minutu Milivojev maestralno asisitira za Stepanova, koji obilazi golmana Magdu i pogađa za ispostaviće se konačnih 0:2 za Naftagas iz Elemira.

BANATSKO JEDINSTVO: Magda, Bajat, Zemunski, Korać, Radišić, Kujundžić, Vukoje, Zekanović, Anović i Matić. Zamenici igrača: Tomić, Dapčević, Đokić, Stankov, Vujović, Babić i Ninić.

NAFATAGAS ELEMIR: Galin, Petrov, Grbić, Grban, Vukoje, Milivojev, Stepanov, Samardžić, Bjelica, Pantić i Tadić. Zamenici igrača: Cvijetić, Stanković, Popov, Dabić, Jankov, Vidić i Kozlovački.

Borac 2 : 0 Jedinstvo (V)
BAK 2 : 1 Omladinac FAM
Crvena zvezda (VS) 1 : 0 Sloboda
Sloga 1 : 3 Begej
Jedinstvo (BK) 0 : 2 Naftagas
Kozara 2 : 1 Mladost