14.10.2012 S.Blagojević

Prva pobeda Bošnjanaca

Prva pobeda Bošnjanaca protiv komšija iz Drenovca posle ne baš kvalitetnog fudbala ali velike borbenosti igrača obe ekipe.. Početak meča obeležila je teža povreda štopera gostiju Dragana Nikolića koji je već u 9 minutu morao van terena, Gosti su u prvom delu poluvremena bili opasniji pogotovo preko veterana Stojanovića koji je nekoliko puta šutevima iz daljine stavljao golmana domaćih Markovića na ozbiljnu probu. Domaći su brzo uzvratili i u 36 minutu došli do vođstva,pošto je jednu odbijenu loptu iz peterca gostiju Krstić primio na 13 -13 metara i majstorski je neodbranjivo poslao u donji desni ugao nemoćnog Živića.Usledila je nova šansa za domaće ali je Marjanović prebacio gol sa 4-5 metara doduše malo iskosa sa leve strane. Usledila je kazna Gosti su izjednačili u 44 minutu preko Jovanovića koji je primio loptu na 15-16 metara po desnoj strani oštro šutirao ona je malo zakačila jednog odbrambenog igrača Bošnjana i odsela iza leđa golmana Markovića.
Možda ključni detalj dogodio se u 45 minutu u silovitom prodoru bio je Jovan Simonović za dres ga je povukao Miloš Simić a pošto je u 20 minutu zaradio prvu javnu opomenu sudija Đurić mu je pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.
Gosti su se u drugom poluvremenu opredelili za defanzivu ali su i dalje opasno ugrožavali gol preko Stojanovića koji je uglavnom šutevima iz daljine pokušavao da promeni tezultat. S druge strane domaći su krenuli u totalnu ofanzivu koja je urodila plodom u 60 minutu :Mihajlović je odlično centrirao sa desne strane a Nikola Jelić je majstorski poslao glavom loptu u donji levi ugao golmana Živića.Do kraja meča igralo se rastrzano sa dosta nervoze a treba izdvojiti 90 minut kad je kapiten Bošnjanaca Milovan Jovanović strahovito šutirao u same raklje a golman Živić bravurozno spasio svoju mrežu.

Na slici: 9 minut dr Ivana Gajić Todorović ukazuje pomoć Draganu Nikoliću koji zbog teške povrede nije mogao da nastavi meč:

BOŠNjANE- NAPREDAK(Drenovac) 2:1(1:1)

Strelci: 1:0 Krstić u 36,1:1 Jovanović u 44,2:1 Jelić u 60 minutu.Igralošte u Bošnjanu.Gledalaca 350.Sudija Ivan Đurić (Majdanpek 7,5).Opomenuti igrači:Jovan Simonović,Krstić,Milenović i Mihajlo Simonović(Juhor) i Blagojević i Pešić(Napredak).Crveni karton: Miloš Simić(Napredak u 45 minutu.

BOŠNjANE: Marković 7,Mihajlović 6,5,Milenović 6,5 Dejan Miletić 7,Mihajlo Simonović 7,Jovanović 6,5,Marjanović 6(Milenković 6,5),Dragan Miletić 6,Jelić 7(Milošević 6,5),Krstić 7,5,Jovan Simonović 6,5

NAPREDAK:Živić 7,Milojković 6(Aleksić-),Cvetković 6,5,Simić-,Nikolić-(Stevanović 6,5),Ristić 6,5,Pešić 6(Stevanović-),Blagojević 7,Mihajlović 6,5,Stojanović 7,5,Jovanović 7

Igrač utakmice: Nenad Krstić (Bošnjane)

Timočanin 2 : 1 Župa
Juhor 1 : 1 OFK Bor
Ozren 2 : 1 Radnički (L)
Dragocvet 3 : 1 Jedinstvo
Majdanpek 1 : 4 Dunav