Draganov doneo pobedu Nakovčanima

U okviru 21. kola PFL Zrenjanin, Nakovački Polet je gostovao tvrdoj i borbenoj ekipi Mladosti iz Banatskog Despotovca i ostvarili pobedu minimalnim rezultatom 0-1 golom kapitena Draganova u 90. minutu.

Polet je na teško gostovanje u Banatski Despotovac u nedelju popodne krenuo znatno oslabljen ne igranjem nekolicine igrača iz startne postave, Kneževića, Vukobrata, Krasina, Radlovića, Markovića. Ipak momci koji su bili na raspolaganju treneru Saši Kresoji su pokazali veliku želju i borbenost da ostvare pozitivan rezultat na ovom gostovanju.

U prvom delu utakmice važno pomena je veoma dobra šansa domaće ekipe Mladosti ali golman Poleta Jelić sjajno reaguje. U drugom poluvremenu po dve šanse na obe strane i kada su svi mislili da će se utakmica završiti bez golova kapiten "Barcelone" Kristian Draganov postiže pobedonosni pogodak. Kočiš na levoj strani probija i dodaje Babiću na nekih 20-tak metara od gola Marića, zatim Babić sjajno proigrava Draganova koji udarcem postiže pogodak i donosi veliku radost svojoj ekipi i navijačima koji su i danas njih nekoliko desetina bili u Banatskom Despotovcu.

Utisak je da je današnja utakmica bila dosta tvrda i borbena i da je ostala bez pobednika obe ekipe bi bile zadovoljne osvojenim bodom. Polet održava korak ka prvom mestu sa komšijama iz Kikinde i dalje zaostaju dva boda ali sa utakmicom manje. U narednom kolu u nedelju u Nakovu Polet dočekuje Rusandu iz Melenaca. Utakmica počinje u 16.00h.