Pobeda Kruševičana u derbiju opštine Golubac

FK Borac 2016 - Donja Kruševica (foto: Pucko/facebook.com/borac2016)

U okviru 17. kola Udružene opštinske fudbalske lige Veliko Gradište - Golubac novu pobedu i stoprocentni učinak u drugoj polusezoni ostvarila je ekipa Borca 2016 iz Donje Kruševice pobedivši na svom stadionu "Šljunkara" ekipu Poleta iz Bikinja rezultatom 3:1 (0:1).

Iako oslabljena ekipa iz Bikinja, svojim trudom i zalaganjem u 9. minutu dolazi do vođstva nakog greške odbrane Borca do ranog vođstva gde je precizan bio Radovanović. Do poluvremena igrači Borca su pokušali da izjednače, ali golman gostujućeg tima i stativa su bili nepremostive prepreke za izjednačenje i na odmor se otišlo vođstvom gostiju.

U drugom poluvremenu, domaća ekipa je presingom preselila igru u polje protivnika i šanse su se nizale, da bi u 55. minutu Obradović preciznim šutem iz slobodnog udarca sa oko dvadeset metara, matirao sjajnog golmana Tomića za izjednačenje rezultata. Ekipa Borca je nastavila sa napadima i u 65. minutu posle dobrog prodora i šuta Nedeljkovića, golman Tomić odbio lotpu do Ognjanovića, koji je iz neposredne blizine postigao gol za vođstvo domaće ekipe od 2:1. Nakon dve izgledne šanse ekipe Poleta, ekipa Borca iz kontranapada povećava rezultat na 3:1 kada je posle šuta Nedeljkovića lopta pogodila štopera gostujuće ekipe Mitića i završila u mreži golmana Tomića. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča.

Stadion: Šljunkara. Gledalaca: 70. Glavni sudija: Aleksandar Mitić (Šuvajić). Borac 2016 (Donja Kruševica) - Polet (Bikinje) 3:1.