Torlak se pobedom nad "Građevincima" primakao lideru na bod

Arhivski snimak - foto: H.D.Vujanović

U okviru 21. vanrednog kola prvenstva Beogradske zone drugoplasirani Torlak savladao je, teže nego što se očekivalo, Komgrap rezultatom 2:1. Domaćin je od starta ozbiljno krenuo i kontrolisao igru do vođstva u 18. minutu. Vodeći gol je pao iz prekida, posle kornera, povratnu loptu vratio je u kazneni prostor Pajković, tu se našao spretni Popović i pogodio mrežu. Od tog trenutka gosti su se oslobodili pritiska, uspostavili ravnotežu, mada su igrači iz Kumodraža u tom periodu stvorili 2-3 poluprilike preko Malića i Đokića. Kardinalnu grešku štoperskog tandema Denića i Kneževića znao je da kazni Panić u 35. minutu kada je povratnom loptom uposlio hitronogi Davidović.

U nastavku domaćin je još više pritiskao, zaigrao još ofanzivnije. Trener Enes Malići rešio je da rizikuje sa nedovoljno oporavljenim štoperom Đušićem i prebacio ga u napadački red i ispostavilo se da je potez iskusnog stručnjaka bio delotvoran. Posle akcije Đokića i Popovića, loptu je primio Đušić vešto se oslobodio čuvara i efektnim šutem, pod prečku, doneo novo vođstvo, i postavio konačan rezultat. Do kraja Torlak je pretio poluprilika, dok su se “građevinari” pokušavali preskakanjem igre, dugim loptama da bezuspešno ugroze gol Jevtića. Uprkos porazu gosti su ostavili povoljan utisak i pružili bolju igru nego što govore rezultati(osvojili bod na poslednjih šest utakmica.

Utakmica je odigrana na terenu SC FSB na Adi Ciganliji, jer se glavni teren u Kumodražu presvlači veštačkom podlogom.

Torlak - Komgrap 2:1 (1:1)

Stadion SC FSB Ada Ciganlija. Gledalaca oko 200. Glavni sudija: Aleksandar Atanasov. Pomoćnici: Dimitrije Poznanović i Vladimir Vojinović. Strelci: Popović 18. i Đušić 79. minutu (Torlak), Panić 35. minutu (Komgrap). Žuti kartoni: Ilijazi i Tošković(Torlak).

Torlak: Jevtić, Denić, Rakonjac, Iljazi, Tošković, Malić, Knežević, Popović (Mitrić), Jevremović (Đokić - Paunović), Avemarija (Đušić), Pajković.
Komgrap: Tanasić, Aleksić, Zaić, Daković, Milošević, Pajić, Pavlović, Matić, Marković, Panić, Davidović.