Još jedan u nizu poraz fudbalera Soge iz Lozne

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U veoma lošoj i neodgovornoj igri fudbaleri Soge su nastavili niz poraza. Ovoga puta ceo plen iz Lozne nosi ekipa Čitluka iz istoimenog mesta.

Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav epilog. Prvih 20 minuta na terenu je postojao samo jedan tim Sloga. Već u 4. minutu odličan udarac Nikole Petrovića prolazi tik pored stative. Isti igrač pokušava i dva minuta kasnije sa istim epilogom. Ređale su se situacije pred golom gostiju i bilo je pitanje trenutka kada će pasti prvi gol. Međutim kako to obično biva prvi prelazak gostiju na polovinu sloge i prvi šut centarfor Čitluka Pajić pretvara u vođstvo 0:1. Samo dva minuta ksanije Nikola Petrović izvanredno centrira sa desne stane u skoku je najviši bio Marko Kovačević čiji dobar udarac golman odbija u korner. U istoj akciji šansu je imao i Jovanović čiji udarac golman brani. U 27. minutu Nikola Petrović prolazi po desnoj strani zavrće u kazneni prostor gde se najbolje snalazi Rakovac Rajko koji loptu šalje u nebranjeni deo mreže gostiju za izjednačenje. U 36. minutu još jedan napad gostiju centaršut golman Savić loše ceni let lopte koja pada na glavu Pajiću koji je prosleđuje na drugu stativu gde je bio spreman Ratković za novo vođstvo Čitluka.  Međutim radost gostiju je trajala svega 4 minuta. U 40. minutu po ko zna koji put Nikola Petrović upućuje centaršut u srce šesnaesterca gostiju. Najviši u skoku je ponovo Marko Kovačević koji prosledjuje loptu na drugu stativu gde je prihvata Milošević i smešta u mrežu za izjednačenje. Do odlaska na odmor se igralo uglavnom na sredini terena.

U drugom poluvremenu nije ni bilo igre. Fudbaleri Sloge ne prepoznatljivi dok su igrači gostujuće ekipe bezobrazno reagovali na svaku odluku sudija. I onda za 7 minuta dva pogodka gostiju za pobedu. Najpre je u 60. minutu viđen najlepši pogodak. Naime lopta na nekih 25 metara dolazi do Jankovića koji je pogodio mesto gde se spaja prečka i stativa. I kako se to obično kaže ovakav šut ni dva golmana ne bi odbranila. Ali neshvatljivo je da niko od igrača Sloge nije izašao u blok iako je šuter imao dosta vremena da se namesti na udarac. U 67. minutu Živolić je protutnjao po desnoj starni ušao u šesnaesterac i uputio povratnu loštu na penaltik gde se našao kapiten gostiju Miljković i postavio konačnih 2:4. Ostatak meča gosti su odugovlačili čuvajući rezultat i dalje negodujući za svaku odluku.

Malobrojni domaći navijači su nezadovoljni napustili stadion kraj Morave u Lozni. Više od poraza boli nezalaganje pojedinih igrača. Moramo da napomenemo da dva najstarija igrača Sloge koji su dali primer mlađima kako treba da se bori za boje kluba su Dejan Nedeljković i Lazar Milošević.

Vinogradar 7 : 1 13. April
Sloga (D) 3 : 1 Sebečevac
Jastrebac (VŠ) 0 : 1 Sloga (Ć)
FUD 3 : 2 Temnić 1924
Sloga (L) 2 : 4 Čitluk
Bošnjane 5 : 7 Rubin
Gornji Stepoš 6 : 0 Mladost (T)
Kupci 3 : 0 Parunovac