PLS: Mladost i Voždovac podelili bodove

Beograđani nisu uspeli da opravdaju ulogu favorita odigravši nerešeno u Lučanima,protiv „šarenog“ sastava domaćih.Rezultat je bio 1-1 a na osnovu svega viđenog utisak je da je podela bodova i najpravedniji ishod.Možda je neuobičajeno toplo i sparno vreme uticalo da tempo ne bude na visokom nivou,pa tokom susreta nije viđen veliki broj kvalitetnih napada.Nešto bolje su počeli domaći,koji su stvorili polušansu preko veziste Stojanovića,čiji je pokušaj sa distance završio pored stative.Igrao se 10.minut.U 20.minutu gosti su poveli.Slobodan udarac,iskosa sa leve strane,nekih 25 metara od gola domaćih,izveo je Simić a najbolji u skoku bio Milovac i glavom savladao neodlučnog Jankovića.Dva minuta kasnije,domaći su tražili jedanaesterac nakon što je Misdongard bio zaustavljen unutar kaznenog prostora,povlačenjem za dres,no Radovanović je samo odmahnuo rukom i igra je nastavljena.Na isteku 30.minuta,Mladost poravnava na 1-1.Strelac je Betolingar Misdongard,koji se dobro snašao u skoku,nakon udarca iz ugla i glavom pogodio mrežu.Nakon izjednačenja Beograđani preuzimaju blagu inicijativu i najbliži vođstvu bivaju u 35.minutu,kada je Sinđić topovski šutirao sa 30 metara ali je lopta pogodila stativu.U nastavku meča,igralo se više taktički,oprezno,pa se retko ulazilo u šansu.Ipak,beležimo po jednu priliku na obe strane.Udarac Misdongarda glavom,u 71.minutu,ispred same gol-linije zaustavlja,dobro postavljeni,Jašić i sprečava domaće da dođu do prednosti.Na drugoj strani,Simić je bio neprecizan sa petnaestak metara,neometan,šutirao je preko gola,deset minuta pre isteka vremena.U 90.minutu Lučanci ostaju sa desetoricom nakon isključenja Jeremića,kome je sudija Radovanović pokazao drugu javnu opomenu nakon bespotrebnog šutiranja lopte,posle sudijskog znaka.Međutim,bilo je premalo vremena da Voždovac iskoristi brojčanu prednost,tako da su se gosti morali zadovoljiti osvajanjem jednog boda.