Rastko Nikolić sa dva prelepa gola doneo pobedu kadetima Timoka

Detalj sa meča

Kadeti zaječarskog Timoka odmerili su danas snage sa vršnjacima iz ekipe OFK Radnički iz Niša u okviru 24. kola Prve kadetske lige Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije. Izabranici trenera Miroslava Nikolića Šinkija dobro igraju ove sezone i zauzimaju visoko 3. mesto sa osvojenih 48 bodova. Karajem prošle godine kadeti Timoka su izgubili trku, sa trenutno prvoplasiranom Jagodinom i drugoplasiranom ekipom Kopernikus Železničar, za lidersku poziciju koja vodi u Kvalitetnu ligu Srbije. Kapiten Rasko Nikolić je priključen prvom timu a Vladimir Kuzmanović, Nikola Milojić, braća Lazar i Uroš Đurđevac, Aleksandar Ilić, Andrija Antunović i Luka Bogojević su igrali za omladince tako da na većini utakmica perspektivna kadetska selekcija zaječaraca nije bila kompletna.

Današnji meč je odigran po veoma lepom vremenu na glavnom Gradskom stadionu pod Kraljevicom u Zaječaru. Kadeti Timoka su od starta krenuli ofanzivno dok su vršnjaci iz Niša vrebali svoju šansu preko brzonogih bočnih igrača. Borba se vodila na sredini terena a prvu pravu šansu zaječarci su iskoristili u 26. minutu. Gavrilo Đokić je rukama zaustavio Aleksandra Ilića na svojoj polovini što je sudija Filip Tošić okarakterisao kao prekršaj. Nikola Milojić je odlično centrirao u srce šesnaesterca a najviši u skoku je bio kapiten Rastko Nikolić koji glavom šalje lopu u mrežu nemoćnog golmana Nikole Tacevića. Ovim rezultatom se otišlo na odmor mada su gosti iz Niša imali dve stopostotne šanse ali se istakao golman Timoka Uroš Đurđevac.

Dvostruki strelac Rastko Nikolić (Timok 1919) i golman Aranđel Dančetović (OFK Radnički)

U drugom poluvremenu gosti su krenuli ofanzivnije i povezanije što su i krunisali pogodkom u 60. minutu preko Marka Dimitrijevića koji je posle udarca glavom Maksima Stojanovića odbijenu loptu sproveo u nebranjeni deo mreže. Posle izjenačenja igrači Timoka su se probudili i vrlo brzo ponovo došli do prednosti. Najlepši momenat na utakmici dogodio se u 72. minutu kada je Đorđe Cvetković oborio Nikolu Milojića na oko 30-tak metara od svog gola. Loptu je namestio Rastko Nikolić i fenomenalnim udarcem u golmanov ugao pogodio same rašlje za konačnih 2:1. Igrači OFK Radničkog iako su izgubili nisu bili nadigrani i ostaje im da žale za 5-6 stopostotnih prilika koje nisu pretvorili u gol.

TIMOK 1919 – OFK RADNIČKI 2:1 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 100. Sudija: Filip Tošić (Zaječar), pomoćnici Marko Mihajlović (Zaječar) i Maja Milojković (Zaječar). Strelci: Rastko Nikolić u 26. i 72. minutu (Timok 1919) i Marko Dimitrijević u 60. minutu (OFK Radnički). Žuti kartoni: David Trajković (Timok 1919), Aleksandar Đorđević, Đorđe Cvetković i Marko Dimitrijević (OFK Radnički)

TIMOK 1919: U. Đurđevac, Živić, Milojević, L. Đurđevac, Bogojević (O. Mihajlović), Antunović, Ilić (Zdravković), Nikolić, Trajković, L. Mihajlović, Rangelov (Todorović)
OFK RADNIČKI: Tacević (Dančetović), Cvetković, Đorđević, Marjanović, Kostić, Stamenković, Dimitrijević, Đokić, Stojanović (Mladenović), Aleksić, Spasić.

9 Radnički 2 24 8 6 10 30
10 Mineralac 24 9 3 12 30