20.10.2012 Vinko Janković

Futožane drmao visoki napon u Somboru, Somborelektro - Metalac Asco Vidak

U svom trećem nastupu pred svojim navijačima u Gradskoj hali "Mostonga" u Somboru, rukometaši Somborelektra su uspeli savladati svoga rivala i uzeti dva boda na svom parketu u utakmici sa ekipom Metalac ASCO VIDAK iz Futoga.U jedenoj borbenoj i dobroj rukometnoj predstavi, publika je na momente uživala i aplauzom pozdravljala

dobre poteze igrača i fantastične odbrane golmana. Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri , a svaka od ekipa je imala period kada je držala rezultatsku prednost, koja se menjala do poslednjeg zvižduka sirene. I upravo u toj zadnjoj sekundi , kada je postignut vodeći gol somboraca, oglasila se sirena. Početak je pripao domaćinima, a od 15 do 22 minuta gosti su imali prednost od tri gola razlike, ali je domaćin za osam minuta, najpre stigao gosta, a zatim dao pobedonosni gol u prvih trideset minuta igre. Od 34 minuta , kada je bilo 13:12, pa sve do 58, kada je na semaforu pisalo 23:17 , domaći rukometaši su stalno povećavali razliku., da bi na kraju, sa pet golova ispratili poslednji tim na tabeli, koji još nije osetio slast pobede u dosadašnih pet kola prvenstva Prve lige, Grupa Sever. Ova, prva pobeda somboraca na parketu Mostonge, ujedno je i prvenac novoga trenera somborskih električara,OLIVERA BILJETINE ,koji je nedavno preuzeo somborce posle smene bivšeg trenera Branimira Filipovića.

Sombor 20 oktobar 2012 godine ,Gradska Hala "Mostonga" gledalaca 150. Sudije:. Željko Bura i Mirko Perendija ( oba Nova Pazova) Sedmerci Somborelektro 6(4) Metalac 2(2). Isključenja: Somborelektro 6 minuta, Matalac 16.

Somborelektro : Bogojević,Lemajić, Drašković 11(2) Penzeš 4(1), Nikolić 2,Vuković,Beslać,L. Kojić, Mijović,Živković, Smiljanić, Gardijan3 (1) Bošković3, Trtić,N. Kojić i Nenadić.
Metalac asco Vidak: Polić,Grašić 1,Kokić 1, Ilić, Bajat 1, Ivanović 4, Savić 1, Tojagić,Đukić 2, Petrović, Ćirić, Milošević 6 (2),Omčikus, Zorić i Korčok.

Metalac Asko Vidak 20 : 29 Proleter
ŽSK 28 : 26 Crvena Zvezda
Železničar 34 : 31 Titel Džon Dir
Sombor 27 : 33 Spartak Vojput
Mladost 28 : 31 Dinamo
Lavovi BP 34 : 30 Nova Pazova