Neočekivan poraz Vojvodine u Bačkom Gradištu

Momenat kada Miodrag Pelemgić postiže gol - foto: V. Jankov

Iako su bili hendikepirani neigranjem polovine ekipe, ipak se očekivalo da će Gradištanci uknjižiti ceo plen u okršaju sa Palančanima. Ali, nesreća nikad ne ide sama. Prilikom zagrevanja povredio se golman Babin, ali je stao između stativa, a u 25. minutu je teren morao da napusti Olujić zbog povrede lista. Na poluvremenu je Babin ostao u svlačionicu, jer su bolovi u kolenu bili sve jači, pa je na gol stao nespremni i neiskusni Bošnjak, što je gostima olakšalo posao. Ali, pođimo redom.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i prvi pripretili u 12. minutu, ali je šut Bukvića odbranio Babin. Iako su gostiimali loptu više u posedu, jedan brzi napad domaćina je urodio plodom. Hasičić je u 25. minutu izneo loptu po desnom boku i proigrao Ilića, koji ju je prosledio pred gol, a Prodanov je materijalizovao dobru akciju za 1:0. Gosti su sedam minuta kasnije izjednačili, pošto je Ivković dobar centaršut Budisavljevića pretvorio u pogodak. U 34. minutu Soldat je bio u prilici, a je Bojanić istrčao i spasao svoju mrežu.

U nastavku su Gradištaci krenuli uraganski. Već u prvom minutu je Ilić bio u prilici, ali je golman gostiju ponovo istrčao i otklonio opasnost. Međutim, u narednom minutu je vadio loptu iz mreže, jer je Davor Jelić preciznim prizemnim šutem sa ivice kaznenog prostora pogodio sami desni donji ugao nemoćnog Bojanića. To je ulilo samopouzdanje domaćinu, pa je u 52. minutu već bilo 3:1, pošto je Pelengić prihvatio dubinsku loptu na desnoj strani i kada se istrčali golman bacio, loptu ispod njega poslao u suprotan ugao. Nastavili su Gradištanci sa atacima kao golu rivala, ali su akcije bile nepovezane, pa su gosti uspevali da organizuju svoje napade, koji su urodili plodom. Istina, prvo je u 59. minutu Ivković propustio da postigne svoj drugi gol, ali je zato Kljajiću to pošlo za nogom, prvi put posle šuta Ivkovića i odbijene lopte od stative, a drugi put u 76. minutu šutem sa ivice kaznenog prostora u levi golmanov ugao i prednost domaćina se istopila. U samom finišu prava ofanziva ka golu nemoćnog Bošnjaka. U 85. minutu nije uspeo Vignjević, minut kasnije Kljajić je propustio da zabeleži het-trik, a u 87. minutu Budisavljević koristi treću šansu u nizu, koja je Palančanima donala tri boda.

Vojvodina - Krila Krajine 3:4 (1:1)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Miodrag Rakić (Apatin). Strelci: Prodanov u 25, D. Jelić u 47, Pelengić u 52. minutu za Vojvodinu, a Ivković u 32, Kljajić u 65. i 76, Budisavljević u 87. minutu za Krila Krajine. Žuti kartoni: Malić, Bošnjak (Vojvodina), a Vignjević (Krila Krajine).

Vojvodina: Babin 7 (Bošnjak 5), Hasičić 5,5, Malić 5,5, Radosavljević 6 (od 65. Ćirić -), Olujić – (od 25. Soldat 6), Rondović 5,5 (od 62 Kudrić -), D. Jelić 7, Pelengić 7, Ilić 6,5, Prodanov 7, M. Jelić 6.

Krila Krajine: Bojanić 7, Vignjević 6,5, Medan 6,5, Balinović 7, Budisavljević 7, Đekić 7, Kljajić 8, Stanić 7, Vujanović 6,5, Bukvić 6,5, Ivković 7,5 (od 73. Aćić -).

Senta 6 : 1 Stanišić
Vojvodina (BG) 3 : 4 Krila Krajine
OFK Mladost APA 3 : 1 Bajša
Tavankut 0 : 0 Sloga
Bačka (P) 2 : 0 Preporod
Mladost (T) 6 : 2 Njegoš