"Crveni" za devet minuta slomili otpor bugarske Marice 1921

Još jedan uspešan test za izabranike trenera Dejana Joksimovića, koji su u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Sloveniji savladali bugarsku Maricu 1921 iz Plovdiva sa ubedljivih 3:0 (0:0).

U kombinaciji za ovu utakmicu nisu bili Marko Mirić, Dragoljub Srnić, Đorđe Jovanović i Miloš Milisavljević, dok su svi drugi igrači koji se nalaze na pripremama u Sloveniji dobili priliku da se nametnu šefu struke Dejanu Joksimoviću. Među njima i mladi ofanzivac Čukaričkog Milutin Vidosavljević, momak koji figurira kao potencijalno pojačanje kragujevačkog superligaša, ali i tamnoputi Kur, reprezentativac Južnog Sudana, koji je prethodnih par sezona proveo igrajući u dalekoj Australiji.

Takođe, prve minute u dresu Radničkog 1923 upisali su Damjan Krajišnik i Filip Ivanović, poslednja dva pojačanja ekipe iz srca Šumadije.

Visoka temperatura vazduha i ogromna sparina učinili su svoje, pa je kvalitet igre u prvom poluvremenu bio ispod očekivanog nivoa. Lopta je uglavnom bila u posedu Kragujevčana, koji, pak, nikako nisu uspevali da pronađu pravi način da krunišu terensku inicijativu.

Ekipa iz Plovdiva je prva zapretila, najpre preko Domovčijskog, a potom i Atanasova i Tančeva, međutim, bilo je to nedovoljno da se ozbiljnije ugrozi gol kragujevačkog tima.

Najlepšu akciju u prvom delu utakmice “crveni” su izveli u 28. minutu. Stoiljković je uposlio Miloša Vidovića koji se lepo ubacio iz drugog plana, a zatim pokušao da pošalje loptu na ivicu peterca ka Voji Ubiparipu ispred koga su intervenisali defanzivci bugarskog tima.

Do isteka prvih 45 minuta igre beležimo još jedan pokušaj Atanasova, koji je sa desetak metara u padu šutirao pored gola, kao i dobar udarac Nemanje Tomića sa distance koji je završio iznad prečke.

Imali su Šumadinci dosta sreće na startu drugog poluvremena, kada je posle kornera i udarca glavom Jordana Pejčinova lopta zakačila prečku, da bi u nastavku akcije Lazar Raičević zaustavio pokušaj Radoslava Apostolova.

Samo par minuta kasnije “crveni” stižu do vodećeg pogotka. Janković je pokušao da uputi povratnu loptu u protivnički peterac, ona je zakačila Gazieva, promenila pravac i završila u golu.

Naredni minuti protekli su u znaku Đorđa Maksimovića. Mladi napadač Radničkog 1923 i “džoker” Nenada Lalatovića u prethodnoj sezoni je u roku od samo četiri minuta dva puta slao loptu u mrežu bugarskog tima.

Prvom Maksimovićevom golu prethodio je odličan centaršut Uroša Blagojevića, dok je kod drugog pogotka najveći deo poslao obavio doskorašnji omladinac Vladimir Tomović, koji je dugom loptom praktično sa ruba svog šesnaesterca “bacio u vatru” svog kolegu iz napada, koji je lako umakao čuvarima i rutinski završio akciju.

Tamnoputi Kur, koji je prijatno iznenadio svojom energijom i borbenošću, kao i brzinskim i tehničkim sposobnostima, imao je lepu priliku da svoju dobru partiju u samom finišu utakmice kruniše pogotkom, ali je njegov udarac iskosa sa desne strane završio pored stative.

Na kraju je ostalo 3:0 za Šumadince, koji su tako upisali i svoju drugu pobedu na pripremama u Sloveniji.

Poslednju proveru pred povratak u Kragujevac izabranici trenera Dejana Joksimovića imaće 28. juna u Kranjskoj Gori protiv hrvatskog prvoligaša Rijeke.

RADNIČKI 1923 – MARICA 1921 3:0 (0:0)

RADOMLJE - Stadion: NK Radomlje. Sudija: Marko Podgoršek (Duplje). Strelci: Janković u 60. i Maksimović u 65. i 69. minutu.

RADNIČKI 1923: Leković, Varjačić, Pecelj, N. Kovačević, Cvetinović, M. Vidović, Brnović, Tomić, Stoiljković, Trifunović, Ubiparip. Igrali su još: Raičević, Janković, Blagojević, Miličić, Ivanović, Tomović, U. Vidović, S. Kovačević, Vidosavljević, Krajišnik, Kur i Maksimović. Trener: Dejan Joksimović.

MARICA 1921: Nikolov, Pejčinov, Avramov, Ivanov, Vešev, Jordanov, Ivanof, Tančev, Dimitrov, Atanasov, Domovčijski. Trener: Nikolaj Dimitrov. Igrali su još: Načev, Jankov, Apostolov, Popov, Farkov, Tonev, Gaziev, Dimitrov, Marčev, Malamov, Sadakov, Janin i Petkov. Trener: Nikolaj Dimitrov.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT