04.11.2012 Vinko Janković

SLV Fenjeraš slomljen u finišu susreta u Somboru

Akteri pretposlednje ovosezonske fudbalske predstave na gradskom stadionu u Somboru imali su sve uslove za dobru utakmicu dvanaestog kola prvenstva najvećeg Pokrajinskog ranga u fudbalu . Dobro pripremljen teren, lep i sunčan jesenji dan, a na tribinama ne baš dovoljan broj onih koji dodatno motivišu na igru, situacija na tabeli i stanje u obe ekipe, bili su dovoljni, da se danas gleda utakmica koja treba da zadovolji veći deo , i one probiljive publike, i navijača oba kolektiva Ekipi domaćina, danas je trebala pobeda , da se izvuče iz opasne zone, a gostima iz Pančeva,

sve osim poraza, bio bi mali korak da se nešto promeni i da se krene stazama koje bi klub izvukle iz velike rezultatske krize. Početak utakmice pripao je domaćinu, jer je već u trećoj minuti, šansu imao Vuković, ali je njegov šut sa osamnaest metara prošao pored leve stative gola Dinama.Kako je utakmica odmicala, gosti su preuzimali igru u svoje ruke i nisu igrali podređenu ulogu u meču u kojem su od ranije proglašeni autsajderima .Prilazili su i golu domaćina i imali svoje prilike da nešto ozbiljnije naprave, ali su strelci bili neprecizni ili je mladi golman Ognjen Stanković sve na vreme otklonio. U 22 minutu, levokrilni napadač somboraca, Dragan Hoscieslavski je u jednom naletu po desnom krilu, utrčao u sredinu a potom i malo levo., opalio snažno po lopti i pogodio prečku gola pančevaca.Iz prvoga dela, ništa se posebno nije dogodilo što bi uticalo na promenu onih nepopularnih 0:0. Nastavak susreta u drugom poluvremenu nije doneo ništa novo, domaćin je jalovim napadima prilazio šesnaestercu gostiju ali bez rezultatskog učinka, a gosti su se revanširali istom merom. Kako se približavao kraj utakmice, nervoza na tribinama je rasla, a ništa bolje nije bilo ni na terenu među domaćim igračima. Izgledalo je da će se gosti iz Sombora vratiti neporaženi i tako su koncipirali igru u poslednjih četvrt sata, ali je domaćin učinio dodatni napor i prodorima po bokovima, naročito levom, preko Marjanovića i mladog Špehara,atakaovao ka mreži pančevaca. Jedanaest minuta pre kraja lopta je došla do Marjanovića koji je rezantnim udarcem šalje po zemlji, nakratko je odbija golman Trbojević, ali ona produžav a put ka mreži mileći, dotrčava kapiten Rakić, golman se baca unazad, ali sve džabe, jer prelazi gol crtu i završava u mreži. Ovim golom se ne smanjuju napadi fudbalera Radničkog, a pet minuta pre kraja, iz jedne brze kontre, lopta dolazi do Momira Desnice, koji primećuje da je i golman Trbojević krenuo ka lopti, i bek crveno-belih se odlučuje na lob udarac posle čega lopta završava u mreži slomljenih pančevaca.Taj drugi gol je dotukao sve nade gostiju , da će iz Sombora otići neporaženi, ali su drukčije razmišljali domaći fudbaleri koji su ovom pobedom povratili samopouzdanje i u nastavak prvenstva ulaze rasterećeni briga o lošem položaju na tabeli. Iako utakmica nije bila gruba i ponašanje fudbalera je bilo u granicama fer-pleja, sudija Maksimović iz Inđije podelio je po tri žuta kartona igračima obe ekipe, sasvim zasluženo.

Sombor,4. novembar 2012 godine. Gradski stadion. Gledalaca 150. Sudija Maksimović (Inđija) pomoćnici Majstorović (Stari Banovci) Popović (Kikinda).Delegat Momčilo Mićanović (Novi Sad). Strelci : Marjanović u 79 i Desnica u 85. za Radnički Žuti kartoni : Major, Vidović i Paunović (Radnički), Bajić, Rakić i Mešovanović (Dinamo) crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Rodoljub Marjanović (Radnički).

Radnički: O. Stanković, Desnica, Špehar, Major, Vidović, Banić, Vuković(Ismaili), Marjanović, I. Stanković (Makar), Paunović i Hoscieslavski( Bujak).
Dinamo: Trbojević, Bajić, Stajić, Kračunov, Rakić, Ožegović, Đukić, Pešterac(Popović), Teofanov, Savanović i Mešovanović.

Cement 3 : 4 Senta
Dinamo 2 : 0 Radnički (SM)
Radnički (S) 4 : 3 Dolina
Mladost 2 : 1 Dunav
Tekstilac 3 : 0 Bačka Topola
Jedinstvo (SP) 1 : 4 Sloga