"Gumari" preokretom do tri boda na Banjici

Podmlađeni "Građevinari" prvu ovosezonsku utakmicu igraju na Banjici protiv novajlije u ligi. Posle turbulentnog leta gde je veliki broj igrača napustio domaću ekipu, gosti iz Kruševca, popularni "Gumari", imaju čemu da se nadaju.

Rad ulazi napadački u meč, Milosavljević je već u 4. minutu proverio budnost gostujućeg golmana udarcem sa ivice kaznenog prostora. Nepuna 2 minuta kasnije Gašić sa 12 metara pogađa prečku, a odbijenu loptu Mandić šalje u spoljni deo mreže gola Trajala, koji u tim trenucima ima puno sreće.

Do zasluženog vođstva "Građevinari" stižu u 21. minutu, strelac je Mandić na asistenciju Radlovačkog. Gosti igraju iznenađujuće zatvoreno i posle primljenog gola, a prvi šut na protivnički gol su uputili tek u 35. minutu, Krstić je bio zamalo neprecizan sa dvadesetak metara. To je ujedno bilo sve od skromnih gostiju što su prikazali u prvom poluvremenu.

Trener Gošić je sa tri izmene na poluvremenu pokušao da razdrma ekipu, gosti igraju dosta ofanzivnije,  ali njihovi napadi se završavaju nadomak šesnaesterca Rada. Bedem Beograđana je izdržao sve do 69. minuta, kada je Krstić iz slobodnjaka sa 25 metara loptu od stative poslao u mrežu, za izjednačenje rezultata.

Gosti poput razgoropađenog tigra kidišu ka golu domaćih, a svoj tim do potpunog preokreta dovodi Aleksić u 78. minutu, udarcem glavom sa 7-8 metara. Rad je u nastavku totalno stao, kao da su neki drugi igrači istrčali na teren. Vredna 3 boda su definitivno otišla u Kruševac.

Sledećeg vikenda Rad igra sa još jednim novajlijom u ligi, ovaj put Jedinstvom iz Uba na stadionu "Dragan Džajić", dok će gost Trajala biti drugi beogradski prvoligaš IMT.

RAD - TRAJAL 1:2 (1:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Janjuš Predrag. POM.SUDIJE: Tomović Bojan i Savić Nebojša. STRELCI: Mandić 21.min (Rad), Krstić 69. i Aleksić 78.min (Trajal). ŽUTI KARTONI: Đurđević, Tanović, Stević, Savić, Stojanović i Gašić (Rad), D.Punoševac, Aleksić, Jović, Jordanov i Radivojević (Trajal).

RAD: Đurković, Stojanović (Marković), Đurđević, Gašić, Bacanović (Nenadović), Milosavljević, Mandić (Popesković), Savić, Stević, Jakovljević, Radlovački (Tanović).

TRAJAL: Jordanov, Matejević (Stojanović), Radivojević (Golubović), Krstić, Mijailović, Savić (Jović), Aleksić, Milošević (Pavlović), D.Punoševac, Sredojević, Ivanić (Milisavljević).

Inđija Toyo Tires 0 : 1 OFK Vršac
Metalac 2 : 0 Radnički (NB)
Radnički (SM) 0 : 0 GFK Sloboda
Mačva 2 : 2 RFK Grafičar
Loznica 1 : 3 Jedinstvo (Ub)
Rad 1 : 2 Trayal