Studenti razigrani po pljusku

Stadion kraj bežanijske crkve bio je danas poprište na kojem su snage odmerili Studentski grad i Borac iz Lazarevca. Kiša koja je konstantno padala tokom čitavog meča nije omela igrače da pokažu svoje umeće, jer se igralo na "veštaku".

Gosti u vođstvo stižu nakon nepuna 3 minuta, strelac je snalažljivi Filipović sa desetak metara udaljenosti. Domaći minut kasnije propuštaju priliku za izjednačenje, nakon lepog prodora i centaršuta Stefanovića, Mladenović sa svega nekoliko metara glavom šutira kraj stative.

Studenti pošto poto žele da promene rezultat, napadaju svim silama i ostavljaju dosta prostora gostima za brze kontranapade. Iz jednog takvog umalo nisu uvećali prednost u 14. minutu, akciju Petkovića i Srećkovića ovaj drugi je završio šutem preko gola domaćih sa nekih 7-8 metara.

Igrao se 20. minut kada Janković na dodavanje Stevanović pogađa stativu šutem sa oko 12 metara, ovog puta sreća je na strani Lazarevčana. Još jedan brz kontranapad Borca i još jedna propuštena prilika, ovaj put Ranković je neprecizan sa ivice kaznenog prostora u 31. minutu. Posle samo 60 sekundi i Filipović je mogao da postigne drugi gol danas, ali je Bojović lepo intervenisao.

Bunker gostiju je najzad probijen u 43. minutu, strelac je bio Kuzmanović rezantnim udarcem pod prečku sa 14 metara nakon udarca iz ugla. Prethodno je Gavrilović propustio stopostotnu šansu sa svega 2 metra, golman gostiju je odbranio, poslavši loptu u korner iz kojeg se došlo do izjednačenja.

Sa uzbuđenjima se krenulo od samog starta drugog poluvremena, prvo Pavlović kod domaćih, a potom i Obradović kod gostiju bivaju neprecizni iz veoma dobrih situacija. Borac je puno ofanzivniji, međutim Studentski grad preko Jankovića umalo nije preokrenuo rezultat u 67. minutu, bio je neprecizan za koju desetinu centimetara.

Domaće u vođstvo dovodi Stokić u 75. minutu lepim lob udarcem sa 13-14 metara, loše se postavio golman Milovanović. Nedugo zatim gosti ostaju sa 10 igrača, rezervista Lazić je isključen u 78. minutu. Brojčanu prednost i konfuziju u odbrani gostiju Studenti odmah koriste na 3:1 je povisio Gavrilović u 80. minutu.

Raspad sistema kod gostiju u 83. minutu iskoristio je Mrđenović par minuta nakon što je ušao sa klupe u igru i postigao četvrti gol za domaće. Studenti su za nepunih 8 minuta igre postigli 3 gola i obezbedili prva 3 boda u novoj sezoni. Poslednju priliku ima opet Mrđenović u 90. minutu, sa svega 2 metra prebacio je prazan gol, na kraju rezultat je glasio 4:1 za Studentski grad. Naredno kolo Studentski grad gostuje kod Zvezdare, dok Borac igra kući protiv BSK Borče.

STUDENTSKI GRAD - BORAC 4:1 (1:1)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Rosić Nemanja. STRELCI: Kuzmanović 43, Stokić 75, Gavrilović 80. i Mrđenović 83.min (St.grad), Filipović 3.min (Borac). ŽUTI KARTONI: Janković (St.grad), Riznić,  Ranković i Petković (Borac). CRVENI KARTON: Lazić 78.min (Borac).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Lazarević, Mladenović, Lukić, Milanović, Stokić, Kuzmanović,  Pavlović (Dacić), Gavrilović, Stefanović (Šljukić), Janković (Mrđenović).

BORAC: Milovanović, Šakić, Riznić (Stoiljković), Obradović, Stošković, Đuketić, Petković (Lazić), Floričelović, Filipović (Stanković), Ranković (Stevanović), Srećković.

Budućnost 0 : 0 Brodarac
Torlak 0 : 3 Prva iskra
Radnički (O) 0 : 0 Ušće Novi Beograd
Zemun 3 : 1 Teleoptik
Jedinstvo 1 : 1 Zvezdara
Studentski grad 4 : 1 Borac