Makazice Kaličanina za remi

Borbeno kod Spomen parka - detalj sa utakmice kadeta Sloge i Vojvodine

Kadeti Sloge su bili pred porazom na svom terenu od veoma dobre Vojvodine, ali su kao i dan ranije njihove starije kolege u meču Srpske lige, pokazali karakter tima koji se ne predaje. I na kraju stigli do vrednog boda. Puleni Raše Babića počeli su odlično, već u 7. minutu filigranska akcija domaćih i Kaličanin vara Stefanovića za vođstvo Sloge. Imali su Kraljevčani još par situacija u kojima su mogli bolje da reaguju, a onda je Vojvodina uzela utakmicu pod svoje. Kapiten gostiju Jovanović (sin našeg bivšeg reprezentativca Laneta Jovanovića) povezao je redove tima, stvorile su „lale“ dve zicer prilike preko Popovića i Butrakovića, ali je vratar Sloge Spasojevića bio fantastičan. Ipak, u 28. minutu ništa nije mogao, smušena reakcija kompletne odbrane Sloge i loptu, koja se šetala kroz peterac domaćih, je štoper Vojvodine Pilić ubacio u mrežu. Do kraja poluvremena imali su gosti još par odličnih prilika, da bi u 40. minutu Belaćević, u ovom meču jedan od najboljih u Sloginom timu, nespretno zahvatio loptu koja je u visokom luku preletela Spasojevića i završila u mreži. Vođstvom Novosađana je završeno prvo poluvreme,a u nastavku se ništa nije promenilo.

Mnogo bolja igra gostiju i nekoliko neverovatnih šansi i neverovatnih promašaja kadeta Vojvodine, kao i par sjajnih intervencija Spasojevića. U 74. minutu Boškan je sve uradio i na tacni poslužio Butrakovića koji je bio siguran. Činilo se da je utakmica rešena. Ali, u Slogi nisu mislili tako. Rezervista Virijević je odlučio da proveri reflekse Stefanovića, uhvatio golmana Vojvodine na spavanju i smanjio prednost gostiju. I tada je krenula agresija domaćih na gol Vojvodine. Igrala se sudijska nadoknada kada je jednu loptu ubacio odlični Matović, Kaličanin šutirao preko glave i pogodio gornji ugao gola nemoćnog golmana Vojvodine za konačnih 3-3.

"Lale" prokockale pobedu u Kraljevu - detalj sa utakmice Sloga-Vojvodina

SLOGA (KV) – VOJVODINA 3 – 3 (1 – 2)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudija: Milan Ilić (Ćuprija) 7 Strelci: Kaličanin u 7. i 90.(+4), Virijević u 80. minutu za Slogu, a Pilić u 28., Belaćević (autogol) u 40. i Butraković u 74. minutu za Vojvodinu Žuti kartoni: Vuković i trener Babić (Sloga), Pilić (Vojvodina). Igrač utakmice: Jovan Kaličanin (Sloga) 7.

SLOGA: Spasojević 7, Belaćević 7, Stanojević 7, Babić 7 (Virijević 7), Nikolić 7, Vuković 7, Dakić 6,5 (Košanin 6,5), Lukić 6,5, Kaličanin 7, Matović 7, Antonijević 6,5 (Pavlović 6).

VOJVODINA: Stefanović 6,5, Crnovčić 7 (Vukobratović 6,5), Malobabić 7, Mićunović 6,5 (Vasić 6,5), Pilić 7, Pavlović 7 (Ninković -), Popović 7, Vlajkov 6,5 (Pejović 6,5), Boškan 7 (Jurešić 6,5), Jovanović 7, Butraković 7.