Novi poraz Gradištanske Vojvodine

Sa utakmice Vojvodina – Preporod (foto: FK Vojvodina)

Loša uvertira pred kapitenovu svadbu. To bi u najkraćem moglo da se kaže posle poraza (1:2) Vojvodine pred svojim navijačima od Preporoda iz Novog Žednika. Umesto u nedelju, kada Gradištanci igraju svoje utakmice kao domaćini, zbog zakazane svadbe Davida Kudrića, Preporod jeugošćen u petak. Očekivalo se da će pobedom napraviti uvod u veselje, ali...

Domaćin je poveo u 11. minutu. Božićje prošao po desnom boku i centrirao, Todić je na ivici kaznenog prostora igrao rukom, Tešanović je izveo „slobodnjak“, golman kratko odbio loptu na koju natrčava Miodrag Pelengić i postiže gol za 1:0. To je rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Gosti su do izjednačenja stigli u 74. minutu. „Rezervista“ Stevo Kopanja je pratio akciju sagrača i kod druge stative smestio loptu u mrežu. Desetak minuta kasnije, Ilić je nepotrebno startovao nad Ćakićem na gol aut liniji i sudija je pokazao na belu tačku, koja je zavila Gradištance u crno. Iako je bio na pravoj strani, golman Vulin nije uspeo da zaustavi šut Marka Gnjatovića. Pokušali su momci trenera Svetozara Sovilja, koji ovog puta nije mogao da računa na Prodanova i Sakača, da anuliraju prednost gostiju, ali Trojanović iRajačić nisu iskoristili izgledne prilike, a Savkov je u poslednjem minutu utakmice uzdrmao stativu i Preporod se vratio u Novi Žednik sa celim plenom. Istina primili su prvi gol u aktuelnom prvenstvu, ali su uknjižili 10 bodova, a Voša je ostala na samo tri.

Vojvodina – Preporod   1:2  (1:0)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: David Zemko (Bačka Topola). Strelci: Pelengić u 11. minutu za Vojvodinu, a Kopanja u 74. i Gnjatović u 83. minutu (11 m) za Preporod.

Vojvodina: Vulin, Ilić, Svilar, Rajačić, Miladinov (Kiš), Tešanović, Pelendić, Božić,Savkov, Trojanović, Pavlović.
Preporod: Vuković, Došlov, Gnjatović, Mijić, Sašić, Tumbas Loketić, Čabrilo (Miletić), Todić (Čakić), Oblaković, Bursać, Kovač (Kopanja).

Sloga 4 : 1 OFK Mladost APA
Mladost (BP) 5 : 2 Krila Krajine
Bačka 1901 4 : 2 Radnički 1918
Vojvodina 1 : 2 Preporod
Bajša 4 : 0 Radnički 1905
Bratstvo 2019 4 : 0 Hercegovac