20.11.2012 S.Blagojević

Jesenje počasti Varvarincima

Novoosnovani klub FK Varvarin već na svom startu u Opštinskoj ligi Varvarin osvojio je titulu jesenjeg prvaka. Varvarinci su u 6. kola 4 puta pobedili i po jednom igrali nerešeno i izgubili, ali najviše što raduje to je poseta na utakmicama Varvarinaca gde se na stadionu Temnića okuplja i po 300. gledalaca a entuzijaѕam članova ovog kluba na čelu sa ambicioznim predsednikom uglednim Varvarinskim poslastičarem Jovanom Savićem iz dana u dan raste. U poslednjem kolu Varvarinci su na svom terenu odigrali nerešeno sa vrlo dobrom ekipom Kiseljaka iz Orašja ali im je to bilo dovoljno za prvo mesto i jesenju titulu.

Burnu utakmicu odigrali su Varvarinci i Orašani, lepu sa dosta šansi , golova preokreta ali i nepotrebne nervoze u čemu su prednjačili isključeni Darko Živić i Dušan Jovanović. Gosti su poveli sa 0: 2 imali igru napadači Varvarina nisu mogli da pronađu put do mreže danas odličnog golmana gostiju Nikole Jovanovića, tek ulaskom Brankovića i Andrije Ristića stvari su krenule na bolje pa su Varvarinci u 87 i 89 minutu izjednačili i na kraju imali šansu da pobede ali je jedan od boljih igrača Varvarinaca Dalibor Marković bio neuspešan egzekutor najstrože kazne u poslednjim trenucima meča. Na kraju i jedni drugi su bili zadovoljni jer su mogli i gore da završe utakmicu.

Rezultat: FK VARVARIN - FK KISELjAK (Orašje) 2:2 . Strelci: 0:1 Maksić u 56, 0:2 Milošević u 77, 1:2 Branković u 87, 2:2 Petrović u 89. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu , gledalaca 300. Sudija: Milan Svrzić (Varvarin) 7. Opomenuti igrači: Jovan Nikolić i Goran Nikolić (Kiseljak). Crveni kartoni: Darko Živić (Varvarin) u 77. minutu i Dalibor Nedeljković u 60. i Dušan Jovanović u 77. minutu (Kiseljak). Igrač utakmice: Nikola Jovanović (Kiseljak).

VARVARIN: Dejan Stojanović 7, Jeremić 7, Čabrić 6, 5 (Ristić 7), Milošević 6, 5, Živić 5, Dalibor Marković 6, 5, Petrović 7, Lazarević 6, 5, Sivoš 6, 5 (Branković 7), Tatarević 7.
KISELjAK: Nikola Jovanović 7, 5, Dušan Jovanović 5, Jovan Nikolić 6, 5, Babić 7, Nedeljković 7, Maksić 7, Prodanović 6, Lazar Pantić 6, Boban Nikolić 6, 5, Goran Nikolić 7, Milošević 7.

Na slici: FK VARVARIN . Jesenji prvak Opštinske lige Varvarin

Varvarin 5 : 2 Čukarički
14. Oktobar 2 : 0 Gradac
Parcane 3 : 1 Kiseljak